آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 231852
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1396 8:28
تعداد بازدید : 481

بررسی فروش اموال غیرمنقول وزارت ارتباطات

کمیته ارتباطات مجلس، موضوع فروش اموال غیرمنقول وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را که در لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور پیشنهاد شده است، بررسی کرد.

مهر - تبصره ۱۶ بند «و» ماده واحده لایحه بودجه پیشنهادی سال ۹۷ به وزارت ارتباطات و دستگاههای وابسته به این وزارتخانه اجازه داده تا سقف ۵ هزار میلیارد ریال از اموال غیرمنقول خود را به فروش برسانند.
در این تبصره، اموالی مورد موافقت فروش قرار خواهد گرفت که واگذاری آن مشمول سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی نباشد و با رعایت قوانین و مقررات مربوط به فروش برسند. از این رو مقرر شده که منابع حاصله از فروش این اموال به حساب خاص نزد خزانه داری کل کشور واریز شود. مطابق با این بند از لایحه پیشنهادی دولت، منابع حاصل از فروش اموال غیرمنقول وزارت ارتباطات پس از تصویب هیات وزیران برای افزایش سرمایه پست بانک اختصاص خواهد یافت. رییس کمیته ارتباطات مجلس در این باره گفت:  موضوع سرمایه مازاد و نحوه هزینه کرد این اموال در این جلسه با حضور مسوولان وزارت ارتباطات به بحث و تبادل نظر گذاشته شد که از نتیجه حاصل از این جلسه، در زمان تبدیل لایحه بودجه به قانون در مجلس، استفاده خواهد شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :