آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 231935
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1396 2:26
تعداد بازدید : 659

شرکت ارتباطات سیار هشدار داد:

روی گوشی های تان آنتی ویروس نصب کنید

شرکت ارتباطات سیار ایران در اطلاعیه ای درباره استفاده از نرم افزارهاي غیر اورجينال و تماس با شماره هاي مشكوك و ناشناس هشدار داد.

همراه اول - در پی تماس های مشترکان با مرکز تماس این اپراتور و بیان مشکلات مربوط به تلفن همراه، همراه اول نکات لازم را درباره لزوم استفاده از نرم افزارهای اورجینال، عدم دانلود از سایت های غیر مرتبط، نصب آنتی ویروس و به روز رسانی آن و عدم تماس با شماره های ناشناس و مشکوک اطلاع رسانی کرد. 

 استفاده از نرم افزارهاي اورجينال
استفاده از برنامه ها و نرم افزارهاي غير اورجينال مي تواند مشكلات فراواني را براي صاحبان گوشي هاي هوشمند همراه به دنبال داشته باشد. توجه داشته باشید كه امكان كپي برداري از روي نرم افزارها و برنامه هاي اورجينال وجود دارد كه ممكن است اين برنامه ها مخرب بوده و منجر به آلوده سازي گوشي هاي هوشمند همراه شوند. بنابراین جهت دانلود و نصب هر گونه برنامه و نرم افزار روي گوشي هاي خود، حتما به اصل بودن آن ها دقت کنید. لازم به ذكر است اين موضوع با عناوين «نكات ايمني درباره نصب برنامك روي تلفن همراه» و «آشنايي با بدافزارهاي شايع موبايل»  توسط تیم MCI–CERT  تدوین و در سایت همراه اول، بخش cert.mci.ir جهت بهره برداري اطلاع رسانی شده است.

 دانلود نکردن از سايت هاي غير معتبر
با توجه به ايجاد مشكلات فراوان براي كاربران گوشي هاي هوشمند همراه درباره دانلود و نصب برنامه هاي كاربردي از طريق منابع نامعتبر، يادآور مي شود براي دانلود نرم افزارهاي مورد نياز روي گوشي تلفن همراه فقط از طريق منابع شناخته شده و قابل اعتماد اقدام کنید. دانلود و نصب اين اپليكيشن ها از طريق كانال هاي شبكه هاي اجتماعي و ساير منابع ناشناس مي تواند خطر آلودگي تلفن های همراه را در پي داشته باشد. اين موضوع با عناوين «نكات ايمني درباره نصب برنامك روي تلفن همراه» و «آشنايي با بدافزارهاي شايع موبايل»  ازسوی تیم MCI–CERT  تدوین و در سايت همراه اول، بخش cert.mci.ir جهت بهره برداري ارایه شده است.

 نصب آنتي ويروس و به روزرساني آن
از آنجا كه در سال هاي اخير شيوع گسترده انواع بدافزارها و ويروس ها روي گوشي هاي هوشمند همراه منجر به ايجاد مشكلات فراواني براي صاحبان اين گوشي ها شده است، لذا نصب برنامه هاي آنتي ويروس يكي از كارهاي ضروري جهت جلوگيري از آلوده شدن گوشي و انتشار برنامه هاي مخرب است. همچنين در استفاده از اين برنامه ها توجه داشته باشيد كه همواره از برنامه هاي آنتي ويروس معتبر استفاده کرده و مرتبا با انجام به روزرساني براي اين برنامه ها از انجام پروسه صحيح ويروس يابي روي گوشي خود اطمينان حاصل کنید. اين موضوع نیز با عناوين «باج افزار آندرویيدي Double  locker»  و «آشنايي با بدافزارهاي شايع موبايل»  توسط تیم MCI–CERT  تدوین و در سايت همراه اول، بخش cert.mci.ir جهت بهره برداري ارایه شده است. 

 تماس نگرفتن با شماره هاي مشكوك و ناشناس
همچنین در پي بروز مشكلاتي كه اخيراً با نام "Wangiri Fraud"  براي اپراتورها به وجود آمده است، مهاجمان از طريق شماره هاي ويژه (premium) اقدام به ايجاد تماس بي پاسخ (Missed Call ) براي افراد کرده و قرباني در صورت تماس با اين شماره ها (Call back )، متحمل پرداخت هزينه هاي بالايي خواهد شد. بنابراین در صورت مشاهده تماس بي پاسخ از سوي شمار ‏ه هاي بين المللي ناآشنا و نامتعارف، از برقراري تماس مجدد با آن ها جدا خودداري کنید. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :