آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 231936
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1396 2:28
تعداد بازدید : 731

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

فعالیت ایرانی ها در توییتر ممنوع نیست

وزیر ارتباطات با بیان اینکه فعالیت توییتر در ایران ممنوع شده است، بار دیگر گفت: فعالیت ایرانیان در توییتر ممنوع نیست.

مهر - محمدجواد آذری جهرمی در اختتامیه مجمع ملی سازمان های مردم نهاد با بیان لزوم استفاده از جوانان در مسوولیت های اجرایی افزود: با وجود دستور رییس جمهور مبنی بر اینکه حداقل ۲ معاون جوان در وزارتخانه ها انتخاب شوند، هنوز این اتفاق رخ نداده است. رییس جمهور از خودش شروع کرد و من را به عنوان وزیر انتخاب کرد.
وی ادامه داد: اینگونه نباشد که وقتی در شرایط نیاز هستیم، جوانان را فرا بخوانیم و بعد از آن فراموش شان کنیم.
وزیر ارتباطات گفت: در راستای جوان سازی در طول برنامه ششم توسعه، در وزارت ارتباطات ۵۰ درصد پرسنل بازنشسته می شوند. طبق دستورالعمل به ازای هر سه نفر بازنشسته، یک نفر می تواند وارد شود.
جهرمی بیان کرد: روند اقتصاد دنیا به سمت نقش آفرینی جوانان می رود و در میان ۱۰ شرکت برتر دنیا به لحاظ گردش مالی ۹ مورد در حوزه ارتباطات هستند. اقتصاد دیجیتال اقتصاد دنیا خواهد بود. این جریان خلاقیت می خواهد و خلاقیت و نو آوری دست جوانان است. ما مجبوریم به جوانان اعتماد کنیم.
وی ادامه داد: اگر می خواهیم پیشرفت کنیم باید به سمت جوانان برویم. پدران ما با یک طرح جدید تغییراتی را در این کشور  ایجاد کردند و با یک اعتقاداتی، جوانان دیروز از زیر بار حرف استکبار جهانی بیرون آمدند. امروز نیز جوانان باید هوشیار باشند و آن نیز باید همراه با امید باشد اگر امید نباشد با مشکل مواجه خواهیم شد. هوشیاری این است که شفافیت ایجاد کنیم، جوانان امروز باید خودساخته باشند و کسانی را که دنبال ناامیدی هستند، بشناسند و به آنها متکی نباشند. جوانان نیز باید مطالبه گر باشند، امید اگر از بین رفت، دیگر به راه درست بازگشتن سخت است.
وزیر ارتباطات گفت: دولت برای ورود به عرصه دیجیتال برنامه ریزی کرده و اقدام خواهد کرد که با وجود ظرفیتی که دارد، به جایگاه اصلی خود در منطقه از نظر اقتصاد دیجیتال برسیم.
وی درباره عضویت خود در شبکه توییتر گفت: بنابر قانون فعالیت توییتر در ایران ممنوع شده است اما فعالیت ایرانیان در توییتر ممنوع نیست. هیچ قاضی نمی تواند حکم عمومی برای ممنوعیت شبکه های اجتماعی بدهد و این مساله نیازمند تصویب در مجلس است.جهرمی درباره استفاده از فیلترشکن گفت: از فیلترشکن استفاده نمی کنم اما برخی افراد با توجه به مسوولیتی که دارند، می توانند از اینترنت بدون فیلتر استفاده کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :