آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 231971
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1396 12:3
تعداد بازدید : 675

آمازون کنترل صوتی را به برنامه آندرویید الکسا اضافه می کند

شرکت آمازون قصد دارد فرمان های کامل صوتی را طی یک به روزرسانی تازه، به برنامه آندروییدی الکسا اضافه کند. شایان ذکر است که پیش از این، این برنامه صرفاً با سخت افزارهایی مانند اکو در ارتباط بود و امکان مدیریت مهارت های الکسا را برای کاربران فراهم می ساخت.

رایورز- مطابق اعلام این شرکت، هنگامی که به روزرسانی این برنامه انجام گیرد، کاربران قادر خواهند بود به لیست امکانات و قابلیت های جدید آن از جمله سرفصل اخبار مهم جهان، وضعیت آب و هوا و سایر اطلاعات موردنیاز دسترسی یابند.
این دستیار هوشمند صوتی قادر به کنترل دستگاه های هوشمندی خواهد بود که تعداد زیادی از آنها در نمایشگاه CES 2018 ارایه شدند. گفتنی است این به روزرسانی به زودی در گوگل پلی و فروشگاه برنامه های آمازون عرضه خواهد شد.
همچنین آمازون قصد دارد که یک به روزرسانی برای نسخه سیستم عامل همراه iOS برنامه الکسا نیز ارایه دهد.
 آمازون همچنین قصد دارد که فرمان های صوتی الکسا را بدان افزوده و امکان کنترل دستیار هوشمند خود را به گوشی های آندروییدی بدهد؛ ضمن اینکه در حال حاضر آمازون، الکسا را به برنامه اصلی خرید iOS و آندرویید افزوده است.
در طول سه سال گذشته، آمازون، غول خرده فروشی آنلاین دنیا، صاحب دو محصول متفاوت با نام تجاری یکسان بوده است.
اولین محصول، الکسا اینترنت، سرویسی آنلاین که وظیفه جمع آوری و تحلیل ترافیک وب و رتبه بندی دامنه های اینترنتی بر اساس میزان بازدید را بر عهده دارد.
محصول دوم، دستیار هوشمند الکساست. برای جلوگیری از اشتباه، محصول اول را «وب سایت رتبه بندی الکسا» و محصول دوم را «دستیار هوشمند الکسا» نامیده اند.
براساس منابع موجود، نام این دو برند، از کتابخانه باستانی اسکندریه (الکساندریا) در مصر الهام گرفته شده است.
طراحان الکسا در نام گذاری این محصول، به طور ویژه مجذوب حرف صامت ایکس شدند؛ چرا که شناسایی این حرف ازسوی الگوریتم های تشخیص گفتار به راحتی امکان پذیر است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :