آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 232154
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1396 10:42
تعداد بازدید : 484

توضیحات وزیر فاوا درباره اظهارنظر جنجالی

وزیر ارتباطات در توضیح اظهارنظر خبرساز خود درباره عضویت در توییتر، گفت: مقام قضایی حکم کلی برای منع دسترسی به توییتر برای مردم صادر نکرده است، چه بسا صدور حکم کلی برای ممنوعیت همه شهروندان در شأن مجلس است.

فناوران - آذری جهرمی در صفحه در اینستاگرام خود نوشت: در حاشیه همایش امروز شیراز یکی از جوانان سوالی پرسید، اینکه چرا وقتی توئیتر در ایران فیلتر است، شما خلاف قانون عمل می کنید و در آن فعالیت می کنید؟
وزیر فاوا ادامه داد: در پاسخ آن جوان عزیز پاسخ دادم که اطلاق خلاف قانون برای عضویت در توئیتر صحیح نیست، چراکه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه یا مقام قضایی حکم کلی برای منع دسترسی برای مردم صادر نکرده اند، بلکه فعالیت توئیتر در ایران را منع کرده اند، چه بسا صدور حکم کلی برای ممنوعیت همه شهروندان در شأن مجلس است؛ بنابراین فعالیت در توئیتر خلاف قانون نیست.
در ادامه این نوشته آمده است: دومین سوال مربوط به حمایت دولت از توسعه پیام رسان های بومی بود، در پاسخ عرض کردم که در این باره شورای عالی فضای مجازی مصوبه قانونی داشته که وزارت ارتباطات هم در کنار سایر دستگاه ها در آن ماموریت های مهمی دارد. اقدامات لازم برای تخصیص امکانات و حمایت از این شرکت ها انجام شده و به عنوان یک تکلیف قانونی و شرعی این حمایت ها را ادامه خواهیم داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :