آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 232155
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1396 10:43
تعداد بازدید : 389

پیش‌بینی کارشناسان بازار درباره وضعیت بازارهای کامپیوتر در شب عید

ارزان شدن دلار هم بازار کامپیوتر را نجات نمی دهد

در پی کاهش نرخ دلار آزاد و رسیدن آن به رقم 4 هزار و 530 تومان، قیمت کالاهای کامپیوتری حدود 5 درصد ارزان شد.این اتفاق اما به رشد تقاضا برای کالاهای کامپیوتری منجر نشد.

فناوران- به گفته علی زالی، یکی از فعالان بازار کامپیوتر، در هفته های اخیر با گران شدن دلار و افزایش قیمت ها بازار به کما رفت و حالا وضعیت بازار به صورتی است که حتی کاهش قیمت ها هم به رونق بازار کمک نمی کند. 
به گفته فعالان بازار کامپیوتر، اگر چه در هفته های گذشته میزان مراجعه به بازار برای بررسی قیمت ها افزایش یافته بود؛ اما حجم معاملات بسیار ناچیز بود و حتی در برخی از بازارها میزان تقاضا از بازار در حد صفر بود. 
حالا با توجه به نزدیک شدن به ایام شب عید و همچنین وعده های دولت در رابطه با کاهش نرخ دلار، به نظر می رسد که امیدواری به بهبود اوضاع بازار در ایام منتهی به شب عید بیشتر شده باشد.
فعالان بازار با بیان این موضوع که اگر خریدی برای کالاهای کامپیوتری صورت گیرد، از بازارهای مجازی انجام می پذیرد گفتند، در حال حاضر بازارهای کامپیوتر در آستانه تعطیلی قرار دارد و پیش بینی کارشناسان این است در صورتی که تحولی در بازارهای کامپیوتر و میزان تقاضا برای کالاهای این حوزه رخ دهد، بیشترین تقاضا از بازارهای مجازی خواهد بود و در مقابل بازارهای سنتی یا فیزیکی بی نصیب از رونق خواهند ماند.آنها با استناد به گفته های سید مهدی میرمهدی، رییس اتحادیه فناوران رایانه استان تهران می گویند: شاید اگر دولت تصمیمی جدید برای ساماندهی و رسیدگی به وضعیت نامساعد این صنف بگیرد؛ می توان به آینده این صنف و بازارهای کامپیوتر امیدوار بود؛  در غیر این صورت بازار کامپیوتر امسال هم شب عید بسیار بی مشتری و کم رونقی را سپری خواهد کرد؛ حتی اگر دلار ارزان شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :