آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 232278
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1396 6:18
تعداد بازدید : 599

زیرساخت های اجرای مصوبه بیت استریم فراهم شد

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: در راستای اجرای مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درباره مقررات حاکم بر ارایه خدمات عمده فروشی بیت استریم، با هماهنگی رگولاتوری، شرکت مخابرات ایران زیرساخت های لازم را ایجاد کرده و برای عقد قرارداد با شرکت های FCP و Servco آمادگی دارد.

وزارت فاوا - حسین فلاح با بیان مصوبه 260 کمیسیون تنظیم مقررات، افزود: مصوبه ۲۶۰ کمیسیون به منظور رقابتی شدن هرچه بیشتر بازار، تسهیل در ارایه خدمات در حوزه ارتباطات ثابت سیمی/کابلی و ایجاد فرصت برای استفاده حداکثری از منابع و امکانات موجود در اختیار دارندگان پروانه شبکه از طریق اشتراک در بخش دسترسی و جلوگیری از هدر رفتن منافع و امکان توزیع و گسترش شبکه با سرعت بیشتر در تمام نقاط کشور تصویب شده است. 
وی با بیان پیگیری های رگولاتوری و هماهنگی ایجاد شده بین شرکت مخابرات ایران به عنوان اپراتور غالب و شرکت های FCP و Servco گفت: با اجرای این مصوبه، زیرساخت های فیبرنوری در بخش دسترسی شرکت مخابرات ایران با شرکت های FCP و Servco به اشتراک گذاشته می شود و با رفع انحصار مخابرات در این بخش، کیفیت خدمات افزایش یافته و امکان انتخاب برای مشترکان فراهم می شود. 
معاون وزیر ارتباطات با قدردانی از شرکت مخابرات ایران برای شروع این خدمات گفت: تمامی شرکت های FCP و Servco می توانند قراردادهای خود را در قالب قراردادهای عمده فروشی با شرکت مخابرات ایران منعقد کرده و به مشتریان خود خدمات ارایه کنند. 
فلاج با بیان اینکه تمامی قراردادها و ضوابط ارایه این خدمات باید در چارچوب های تعیین شده در مصوبه ۲۶۰ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات باشد، گفت: رگولاتوری به صورت کامل بر اجرای این مصوبه نظارت می کند تا زمینه ارایه خدمات بهتر در بخش ثابت به مردم فراهم شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :