آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 232279
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1396 6:19
تعداد بازدید : 853

اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران اعلام کرد:

نصب نکردن برچسب قیمت روی کالاهای کامپیوتری جریمه دارد

اتحادیه فناوران رایانه تهران هشدار داد که با فروشگاه هایی که از نصب برچسب قیمت روی کالاهای خود امتناع کنند، برخورد خواهد شد.

فناوران- در سال های اخیر بارها و بارها اتحادیه صنف فناوران رایانه به فعالان بازار کامپیوتر درباره خودداری از نصب برچسب قیمت روی کالاها هشدار داده است؛ با این حال فروشندگان کالاهای کامپیوتری زیر بار نرفته و از الصاق برچسب قیمت روی کالاهای کامپیوتری خودداری می کنند. به این ترتیب خریدار برای اطلاع از قیمت کالاها وارد فروشگاه شده و قیمت هر کالا را می پرسد.
به گفته کارشناسان خودداری از نصب برچسب قیمت دلایل مختلفی دارد که تغییرات مداوم نرخ دلار و همچنین کشیدن مشتری به داخل فروشگاه برای اطلاع از قیمت دستگاه از مهم ترین دلایل این امتناع فروشندگان است.
به گفته آنها، در شرایط فعلی که خریداران رغبتی برای خرید ندارند، فروشندگان به دنبال راهی برای کشیدن مشتری به داخل فروشگاه هستند و به همین دلیل از نصب برچسب قیمت روی کالا خودداری می کنند.
این درحالی است که فعالان بازار بروز نوسان سریع قیمت دلار را عامل اصلی خودداری از نصب برچسب قیمت روی کالاها دانسته و می گویند: در حال حاضر که قیمت ها مدام تغییر می کند، نمی توان با هر تغییری برچسب ها را تغییر داد. به همین دلیل ترجیح این است که برچسبی نصب نشود.
در این رابطه رییس اتحادیه فناوران رایانه اما هشدار داده است که با فروشندگانی که از نصب برچسب قیمت روی کالاها خودداری می کنند، برخورد می کند.
بر اساس اعلام این اتحادیه، تمام تولیدکننده ها، واردکننده ها و واحدهای عرضه کننده کالا موظف به نصب برچسب قیمت روی کالاها هستند و بر اساس قانون سازمان حمایت مصرف کننده و تولیدکننده، نرخ کالا و حتی خدمات باید به صورت شفاف و مشخص روی کالا نصب شود؛ به طوری که خریدار بتواند آن را به راحتی ببیند و با مشاهده برای خرید خود برنامه ریزی کند.
اتحادیه اعلام کرده است که نبود قیمت روی کالا طبق قانون سازمان حمایت منجر به اعمال جریمه می شود. به همین دلیل اتحادیه فرم مخصوص قیمت گذاری را تهیه کرده که در سایت اتحادیه موجود است و فعالان بازار باید از این فرم برای قیمت گذاری استفاده کنند. در غیر اینصورت ماموران سازمان حمایت با آنها برخورد خواهند کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :