آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 232505
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1396 11:6
تعداد بازدید : 388

مدیرعامل آسیاتک:

حلماگستر 2 سال وزارت فاوا را سرکار گذاشت

مدیر عامل شرکت انتقال داده های آسیاتک گفت: احتمال دارد مزایده ارایه سرویس LTE ثابت لغو شود.

ایلنا - محمد علی یوسفی زاده، مدیر عامل آسیاتک درباره آخرین وضعیت مزایده اپراتور LTE ثابت کشور گفت: شرکت حلماگستر خاورمیانه در مزایده اپراتور LTE ثابت کشور قرار بود مبلغی را به منظور دریافت پروانه فعالیت پرداخت کند و شرکت های FCP از حضورشان تخفیف بگیرند، در حقیقت شرکت های FCP از تخفیف سهامدار می شدند که شرکت حلما گستر این مساله را نیز درست انجام نداده است.
مدیر عامل شرکت انتقال داده های آسیاتک درباره نامه ارسالی به وزیر ارتباطات گفت: شرکت های FCP پولی پرداخت نکردند و نباید هزینه ای را پرداخت کنند؛ در واقع به دلیل همین مساله بود که به وزیر ارتباطات نامه نوشته و درخواست شد تا این مشکل سریع تر رفع شود.
وی گفت: شرکت حلماگستر خاورمیانه برای مزایده اپراتور LTE ثابت کشور آنقدر قیمت را بالا تعریف کرد که از حضور ما بتواند تخفیف بگیرد و ما نیز به دلیل تخفیفی که می توانست دریافت کند، امضا کردیم.
یوسفی زاده با بیان درخواست شرکت حلماگستر خاورمیانه برای مهلت دو هفته ای و پرداخت ۶۰ میلیارد تومان مابقی پول گفت: حلما گستر پولی برای پرداخت ندارد که اگر پولی داشت در دو سال اخیر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را سر کار نمی گذاشت و هزینه را تمام و کمال پرداخت می کرد. در حال حاضر این احتمال وجود دارد که مزایده ارایه سرویس LTE ثابت لغو شود.
براساس این گزارش ضبط ضمانت نامه ۱۹ میلیارد تومانی از سوی رگولاتوری به دلیل تاخیر در پرداخت بخش دوم از هزینه ۱۰۰ میلیارد تومانی صدور پروانه این سرویس بوده که  تاکنون ۴۰ میلیارد تومان پرداخت شده و شرکت حلماگستر خاورمیانه که پروانه فعالیت به نام آن صادر شده است، در نامه ای درخواست دو هفته فرصت کرده تا مابقی پول را بپردازد.
هفته قبل مدیران ۱۱ شرکت FCP در نامه ای به محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخواست رفع مشکل ابطال قرارداد از سوی سازمان تنظیم مقررات را داشتند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :