آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 232749
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1396 11:27
تعداد بازدید : 993

سخنگوی سازمان غذا و دارو:

فروش اینترنتی دارو جرم است

سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره فروش اینترنتی دارو و کالاهای سلامت محور اعلام کرد: ممنوعیت فروش دارو بر بستر فضای مجازی ولو داروهای بدون نسخه (OTC) کماکان بر قوت خود باقی است و متخلفان مورد پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت.

فارس - کیانوش جهان پور، سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان نقل قول های مختلف درباره داروخانه های مجازی و فروش اینترنتی دارو و کالاهای سلامت محور گفت: ممنوعیت فروش دارو بر بستر فضای مجازی ولو داروهای بدون نسخه (OTC ) کماکان بر قوت خود باقی است و متخلفان مورد پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت.
جهانپور ادامه داد: موضوع فروش دارو از فروش مجازی و اینترنتی اقلام غیردارویی متفاوت است و کماکان ضوابط موجود درباره فروش اینترنتی اقلام غیردارویی به قوت خود باقی است.
وی افزود: موضوع کسب و کارهای نوین و نحوه به کارگیری ابزارهای فرآهم آمده بر بستر فضای مجازی، ازسوی سازمان غذا و دارو رصد می شود و هرگونه تغییر احتمالی در ضوابط در آینده متناسب با فضای نوین کسب و کار اطلاع رسانی خواهد شد، لکن کماکان کلیه ضوابط در این باره بر قوت خود باقی است.
وی گفت: داروخانه های دارای مجوز فروش اینترنتی صرفا مجاز به فروش کالاهای بهداشتی، آرایشی و مکمل های تغذیه ای، شیرخشک، فرآورده های طبیعی و سنتی، ملزومات مصرفی  پزشکی دارای مجوز از سازمان غذا و دارو از طریق اینترنت و فضای مجازی هستند و هرگونه مجوز فروش اینترنتی عبارت است از مجوز فروش اینترنتی اقلام غیر دارویی در داروخانه و داروخانه های دارای مجوز فروش اینترنتی اگر با کسب مجوز یا به دلیل دیگری برای مدت معینی تعطیل شده باشند، مجاز به فروش اینترنتی نخواهند بود.
براساس این گزارش خرید و فروش دارو در فضای مجازی چالشی بزرگ در ایران و جهان است. به ویژه اینکه فضای مجازی به بستر اصلی خرید و فروش داروهای قاچاق بدل شده و پلیس فتا نیز بارها درباره لزوم جلوگیری از فعالیت فروشندگان اینترنتی دارو تاکید کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :