آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 233108
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1396 10:7
تعداد بازدید : 424

کاهش چشمگیر تقاضا برای تبلت های ساده در سال 2017

اگر چه تبلت های معمولی در سال های اخیر با کاهش سهم فروش در بازار مواجه شده اند؛ اما این روند با رشد محبوبیت تبلت های هیبریدی در سال های اخیر شدت گرفته است.
undefined
فناوران- بر اساس گزارش موسسه تحقیقاتی آی دی سی، بازار جهانی تبلت های جداشدنی در فصل چهارم سال ۲۰۱۷ با رشد ۳/۱۰ درصدی نسبت به فصل تعطیلات سال ۲۰۱۶ مواجه شده ست و به این ترتیب میزان فروش این دستگاه ها در این مدت در حدود  ۵/۶ میلیون دستگاهی بوده است.  بازار این محصولات در کل سال ۲۰۱۷ هم رشد سالانه ۶/۱ درصدی را نسبت به سال پیش از آن تجربه کرده است.
کارشناسان پیش بینی کرده اند که رشد بازار تبلت های هیبریدی یا جداشونده در سال 2018 چشمگیر خواهد بود که این روند با عرضه تبلت های تبلت های ویندوزی خوش قیمت تندتر می شود.
به گفته کارشناسان، اگر چه میزان رشد بازار تبلت های هیبریدی به دلیل رشد محبوبیت گوشی های هوشمند تا حدودی کند شده است؛ اما وضیعت این تبلت ها نسبت به نمونه های عادی تبلت بهتر است. چرا که بررسی های این موسسه تحقیقاتی گویای این موضوع است که میزان صادرات جهانی تبلت های ساده یا غیر هیبریدی در سال ۲۰۱۷ کاهش سالانه ۶/۷ درصدی را نسبت به سال گذشته خود تجربه کرده است.
البته این تبلت ها هم صادرات قابل توجهی در سال 2017 داشته و صادرات ۱/۴۳ میلیون دستگاهی در فصل چهارم سال ۲۰۱۷ و صادرات ۷/۱۴۱ میلیون دستگاهی برای کل این سال را به ثبت رسانده اند. 
 این گزارش می افزاید که این دستگاه ها اگرچه نوآوری های چندانی ندارند، اما برای کاربردهای چند رسانه ای و مرسوم روزمره همچنان مناسب هستند. با این همه اما تقاضا و تمایل کاربران به خرید این محصولات کاهش معناداری در سال های اخیر پیدا کرده است تا جایی که میزان صادرات جهانی این تبلت ها در سال ۲۰۱۷ کاهش سالانه ۶/۷ درصدی را نسبت به سال گذشته خود تجربه کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :