آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 233344
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1396 10:50
تعداد بازدید : 390

هکرها 17 میلیون دلار از بانک های روسی سرقت کردند

به گفته رییس بانک مرکزی روسیه اعلام کرد هکرها بیش از یک میلیارد روبل معادل 17 میلیون دلار از بانک های روسی با استفاده از ابزار آزمایش امنیت Cobalt Strike سرقت کرده اند.
undefined
فارس- به دنبال اتهامات مبنی بر اینکه مسکو از هکرهایی که امریکا و اروپا را هدف قرار می دهند، حمایت می کند، روسیه در مورد جرایم سایبری به شدت تحت بررسی قرار دارد. البته این اتهام بارها از سوی مسکو رد شده است.
رویترز مدعی است که مقامات روس تلاش می کنند تا خود را قربانی مکرر جرایم سایبری و اینکه به شدت در تلاش برای مقابله با آن هستند، نشان دهند.
دیمیتری اسکوبلکین، رئیس بانک مرکزی روسیه در کنفرانس امنیت اطلاعات گفت 21 «موج حملات» با استفاده از Cobalt Strike در سال 2017 ثبت شده است.
وی خاطرنشان کرد: بیش از 240 سازمان اعتباری مورد حمله قرار گرفته اند که 11 مورد موفقیت آمیز بوده است. مبلغ سرقت شده نیز بیش از یک میلیارد روبل بوده است.
Cobalt Strike یک ابزار امنیتی است که قدرت دفاعی سایبری یک سازمان را می سنجد اما به وسیله هکرها برای حمله به بانک ها در روسیه و اروپا مورد استفاده قرار گرفته شده است.
گروهی موسوم به کوبالت، از این نرم افزار برای مجبور کردن ای تی ام ها برای خارج کردن پول، استفاده می کنند.
این گروه به علت استفاده از این ابزار(Cobalt Strike)برای حمله به عابربانک ها در بیش از 12 کشور در سال 2016 به گروه کوبالت معروف شده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :