آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 233677
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1396 9:54
تعداد بازدید : 717

با ادعای داشتن مجوزهای لازم

دو تاکسی جدید اینترنتی رونمایی شدند

سازمان تاکسی رانی می گوید تنها دو تاکسی یاب کارپینو و کابین مجوز رسمی دارند.
undefined
فناوران- با جست وجو در اینترنت به تعداد زیادی اپلیکیشن های تاکسی یاب اینترنتی برمی خورید که شاید حتی نام آنها را نشنیده باشید. بازار تاکسی های اینترنتی آن قدر داغ شده است که اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی می گوید بیشترین مراجعه به این اتحادیه، برای دریافت مجوز ارایه خدمات اینترنتی تاکسی است.
در حالی که اسنپ، تپسی، کارپینو، دینگ، اسپین و قونقا به عنوان تاکسی اینترنتی فعالیت می کنند که در دو روز گذشته دو سرویس جدید به نام کابین و itaxi نیز به جمع این سرویس ها پیوستند. این در حالی است که هر کدام مدعی داشتن مجوزهای لازم هستند که سازمان تاکسی رانی تهران می گوید تنها به دو شرکت مجوز داده است. البته با توجه به اینکه بقیه شرکت ها با خیال راحت به کار خود ادامه می دهند، به نظر می رسد اصولا نیازی به مجوز تاکسی رانی نیست.

 فقط کارپینو و کابین
علیرضا قنادان، مدیرعامل سازمان تاکسی رانی دیروز  در حاشیه مراسم رونمایی از اپلیکیشن درخواست تاکسی کابین گفت: دَر سازمان تاکسیرانی به روی سرویس های اینترنتی تاکسی باز بوده است و ما از شرکت های جدید استقبال می کنیم.
به گزارش ایسنا وی با بیان اینکه هدف ما حمایت از اپلیکیشن های جدید است، گفت: سازمان تاکسیرانی هیچگونه دخالتی در جزییات کسب و کار و مدل خلاقانه اپلیکیشن های درخواست تاکسی نخواهد داشت و سایر شرکت های متقاضی با رعایت چارچوب ضوابطی که سازمان تاکسیرانی آماده کرده، می توانند مجوز رسمی برای اپلیکیشن خود دریافت کنند.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی گفت: تنها مساله مهمی که از سوی این شرکت ها باید رعایت شود، مسایل حمل و نقلی از جمله برخورداری از حداقل هایی از لحاظ سطح آلایندگی و آثار زیست محیطی و ترافیکی، امنیت مسافران و تایید صلاحیت رانندگان تاکسی فعال در این ناوگان طبق ضوابط سازمان تاکسیرانی است.
قنادان گفت: با توجه به تعداد تاکسی ها، حجم ترددها و ظرفیتی که در شهر وجود دارد به نظر می رسد درحال حاضر ظرفیت حضور اپلیکیشن های درخواست تاکسی جدید مخصوصاً در زمینه ارایه سرویس های لوکس و باکیفیت و خدماتی مانند خدمات هم پیمایی در بازار رقابتی وجود دارد.
وی افزود: سازمان تاکسیرانی شهر تهران از ورود تکنولوژی در حوزه حمل و نقل استقبال می کند و باید همگام با تجربیات سایر نقاط دنیا در این حوزه گام برداریم. به همین منظور تیمی را تشکیل داده ایم تا آثار ورود تکنولوژی، نحوه برخورد و تعاملی را که با سرویس های حمل و نقل در کشورهای مختلف وجود دارد، بررسی و سیاستگذاری خود را در این حوزه با استفاده از تجربیاتی که وجود دارد، دنبال کنیم.
قنادان ادامه داد: به جهت اینکه اپلیکیشن های درخواست تاکسی برای اغلب فعالیت های خود ازجمله ارایه خدمات لوکس و خاص و بستن قراردادهای سازمانی باید دارای مجوز از سازمان تاکسیرانی باشند، به این ترتیب شرکت هایی همچون کابین و کارپینو به دلیل داشتن مجوز رسمی، در بازار رقابتی جلوتر قدم برمی دارند.

 طراحی itaxi در سازمان تاکسیرانی 
درحالی که مدیرعامل سازمان تاکسی رانی تهران می گوید کارپینو و کابین تنها مجوز دارند، سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری اعلام کرد: اپلیکیشن itaxi  ازسوی سازمان تاکسیرانی طراحی شده است و علاوه بر اینکه در چند شهر قزوین، سنندج، همدان و شیراز در حال اجراست، در سازمان تاکسیرانی دیگر شهرهای کشور نیز فعال شود.
مرتضی ضامنی در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه استفاده از نرم افزارهای نوین و برخط در هر حرفه و کسب وکار نیاز است، گفت: فعالان هر عرصه باید خود را به نرم افزارهای برخط و نوین تجهیز کنند تا بتوانند نیازهای جامعه را پاسخ دهند. اما باید بپذیریم در کشور قوانینی وجود دارد که بر طبق آن وظایفی به دستگاه ها واگذار شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :