آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 233687
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1396 10:10
تعداد بازدید : 419

«همدانلو» قائم مقام رگولاتوری شد

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در حکمی مسعود همدانلو را به عنوان قائم مقام این سازمان در امور هماهنگی منصوب کرد.
undefined
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- حسین فلاح جوشقانی در مراسم معارفه قائم مقام رگولاتوری با بیان اینکه اقتصاد دیجیتالی یکی از موضوعات مهم حوزه ICT است، گفت: اقتصاد دیجیتال که آینده حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را شکل می دهد، فناوری های جدید و پیامدهای اقتصادی و اجتماعی متفاوتی را رقم می زند و یکی از نهادهایی که مطابق با وظیفه ذاتی با این تغییرات مواجه می شود، رگولاتوری است. 
وی افزود: متناسب با این تغییرات، رگولاتوری نیز باید در روش ها و خط مشی های پیش رو و تقویت بدنه تخصصی مدیریتی و کارشناسی بازنگری لازم را انجام دهد. 
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان تکلیف برنامه ششم در ۵/۲ برابرشدن بازار ICT تا پایان برنامه گفت: برای رسیدن به این هدف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی باید بسترهای لازم را به ویژه در حوزه سرویس های ثابت فراهم کند. در این زمینه از یک سو نمی توان صرفاً بر حوزه سرویس های سیار اتکا کرد، از سوی دیگر در حوزه دسترسی و زیرساخت های ثابت پتانسیلی در بخش وجود دارد که باید از آن استفاده شود و دسترسی ۸۰ درصد خانوارها به اینترنت با سرعت ۲۰ مگابیت بر ثانیه در پایان برنامه ششم با تکیه بر این ظرفیت قابل تحقق است. 
در این مراسم مسعود همدانلو نیز با بیان اینکه ارتباطات و فناوری اطلاعات با بخش های مختلف زندگی مردم عجین شده، گفت: به همین دلیل مردم از رگولاتورها انتظار فراهم کردن ارتباط خوب با سرعت خوب و خدمت پایدار را دارند و در فضای موجود، رگولاتورها، رهبری و توانمندسازی محیط ارتباطی و فناوری اطلاعات را به عهده دارند. 
وی افزود: با همگرایی فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی و ظهور نسل پنجم رگولاتوری، همکاری با سایر نهادهای تنظیم مقررات در عرصه داخلی و بین الملل الزامی است. 
همدانلو با بیان نقش رگولاتوری در شکل گیری اقتصاد دیجیتال گفت: تا ارتباط مناسب و پایدار وجود نداشته باشد، عملاً فرصت های جدید کسب و کار در کشور اتفاق نخواهد افتاد. 
مسعود همدانلو پیش از این سمت مشاور دبیر شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی و مدیرکلی حوزه ریاست و امور راهبری دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی را بر عهده داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :