آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 235184
تاریخ انتشار : 14 اسفند 1396 10:38
تعداد بازدید : 642

هزینه ثبت نام ناموفق کارت ملی باز می گردد

مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری سازمان ثبت احوال گفت: هزینه ثبت نام ناموفق افرادی که برای تعویض کارت های ملی نمونه قدیم خود اقدام کرده اند به آنان عودت داده می شود.
undefined
ایرنا - محمد علی بیگی درباره مشکلات ایجاد شده در روند پیش ثبت نام گفت: در حال حاضر تمهیداتی پیش بینی شده است که تا طی مرحله پایانی ثبت نام، هزینه ای از متقاضیان کسر نشود و این در صورتی است که تا یک ماه پیش هنوز مراحل ثبت نام به پایان نرسیده بود این هزینه کسر می شد.
وی افزود: گاهی اوقات اینترنت مشکل دارد و روند ثبت نام تا پرداخت هزینه پیش نرفته و بنابر براین هزینه ای از متقاضی کسر نشده است که وی می تواند دو باره این روند را طی کند.
بیگی گفت: اما زمانی اتفاق می افتد که متقاضی پیش ثبت نام کرده و هزینه هم پرداخت شده، اما سیستم قطع شده و فرد برای ادامه روند ثبت نام دوباره و گاهی هم سه بار هزینه ثبت نام را پرداخت کرده است.
مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری سازمان ثبت احوال گفت : سازمان ثبت احوال اطلاعات کامل این افراد را کامل در اختیار دارد و هزینه مازاد پرداخت شده این افراد را به حساب آنها تا 72 ساعت عودت می دهد.
وی ادامه داد: اما چنانچه این هزینه تا 72 ساعت به آنها عودت داده نشد به این افراد اجازه ثبت نام مجدد داده می شود که دیگر هزینه ای هم پرداخت نکنند.
بیگی اعلام کرد: اگر چناچه این اتفاق نیفتاد، این افراد می توانند از طریق شماره تلفن 60902716 و 60902675 (حوزه خدمات شهروندی ثبت احوال )که در پایگاه این سازمان موجود است، این موضوع را پیگیری کنند.
بیگی درباره افرادی که دارای تراکنش موفق بودند و هزینه ثبت نام بیش از یک بار از حساب آنها کسر شده است نیز افزود: البته شمار این افراد در سراسر کشور بیش از چند 10 نفر نیست و از آنها لیستی تهیه شده است و مبلغ اضافی 2تا3هفته به حساب این افراد بازگردانده می شود . 
وی گفت: چنانچه در این زمینه مشکلی پیش آمد، متقاضیان می توانند با شماره تلفن 60902205 دفتر درآمد سازمان ثبت احوال تماس بگیرند.
مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری سازمان ثبت احوال گفت: یکی از مشکلات ما این است که مردم هنوز به ثبت نام اینترنتی عادت نکرده اند یا اینکه قادر به ثبت نام یا استفاده از این سیستم نیستند که به طور تقریبی 30 درصد از جمعیت کشور را تشکیل می دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :