آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 237189
تاریخ انتشار : 27 فروردین 1397 10:50
تعداد بازدید : 357

مديرعامل شرکت خدمات انفورماتيک اعلام کرد:

ثبت رکورد 27 ميليارد تراکنش شتاب در سال 96

به گفته مديرعامل شرکت خدمات انفورماتيک در سال 1396 بيش از 27 ميليارد تراکنش در سامانه شتاب صورت گرفت که نشان دهنده رشد 30 درصدي عملکرد اين سامانه نسبت به سال قبل است و اين حجم عظيم تراکنش با امنيت کامل و پايداري بالاي 99 درصد مديريت شد.
undefined
فناوران- سيد ابوطالب نجفي با اعلام این مطلب گفت: تنها در روز 28 اسفند 1396 رکورد 162 ميليون تراکنش در اين سامانه به ثبت رسيد. همچنین در سال گذشته بطور ميانگين روزانه 75 ميليون تراکنش در سامانه شتاب صورت گرفته است. نجفي با بيان اينکه در مجموع 52 ميليون ميليارد ريال نقدينگي در سال گذشته از طريق اين سامانه جابه جا شده، افزود: بيشترين سهم تراکنش شتاب به ترتيب متعلق به پايانه هاي فروش (60 درصد)، خودپردازها (24 درصد)، اينترنت و تلفن همراه بوده است. مديرعامل شرکت خدمات انفورماتيک همچنين در خصوص عملکرد سامانه شاپرک بيان داشت: در سال گذشته 36 ميليارد تراکنش در سامانه شاپرک به ثبت رسيد که رشد 35 درصدي نسبت به سال قبل نشان مي دهد. 
نجفي ادامه داد: رکورد بيشترين تراکنش در سامانه شاپرک در روز 28 اسفندماه با 220 ميليون تراکنش به ثبت رسيد و بطور ميانگين روزانه 98 ميليون تراکنش در اين سامانه مديريت شده است که البته بايد توجه داشت، اعداد مورد اشاره در سامانه شاپرک شامل تاييديه هاي تراکنش ها نيز هست. 
وي با بيان اينکه در مجموع 17 ميليون ميليارد ريال نقدينگي در سامانه شاپرک جابه جا شده، تصريح کرد: بيشترين سهم تراکنش شاپرک متعلق به پايانه فروش (88 درصد)، تلفن همراه (9 درصد) و اينترنت (3 درصد) بوده است. مديرعامل شرکت خدمات انفورماتيک از سامانه چکاوک بعنوان يک سامانه مهم حاکميتي در جابه جايي نقدينگي در کشور نام برد و افزود: در سال گذشته 122 ميليون چک به مبلغ23 ميليون ميليارد ريال در سامانه چکاوک مديريت شده که به لحاظ مبلغ 26 درصد رشد داشته است. نجفي بيشترين رکورد تبادل چک را مربوط به روز 26 اسفند 96 اعلام کرد و گفت: در اين روز يک ميليون و 590 هزار چک در سامانه چکاوک مديريت شد و بطور ميانگين روزانه 420 هزار چک در اين سامانه تبادل شده است. وی در گزارش خود به عملکرد سامانه پايا در سال گذشته اشاره کرد و با اعلام جابه جايي نقدينگي 23 ميليون ميليارد ريالي در اين سامانه اظهار داشت: در مجموع 2 ميليارد و 445 ميليون تراکنش پايا در سال 96 مديريت شد که رشد 12 درصدي نسبت به سال قبل داشت. وي افزود: رکورد 11 ميليون تراکنش پايا در اين سامانه به ثبت رسيده و روزانه بطور ميانگين 6.7 ميليون تراکنش پايا مديريت شده است.مديرعامل شرکت خدمات انفورماتيک همچنين ساتنا را بعنوان يکي ديگر از سامانه هاي حاکميتي تحت مديريت اين شرکت نام برد و تصريح کرد: 343 ميليون ميليارد ريال نقدينگي از طريق 11 ميليون تراکنش ساتنا در سال گذشته جابه جا شده که رشد 18 درصدي را نشان مي دهد. نجفي خاطرنشان کرد: بطور ميانگين 38 هزار تراکنش در روزهاي کاري در سامانه ساتنا مديريت شده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :