آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2377
تاریخ انتشار : 2 آبان 1390 14:26
تعداد بازدید : 6448

رییس شورای رقابت:

افزایش اندک تعرفه تلفن ثابت تصویب شد

به گفته رییس شورای رقابت، پیشنهادهای شرکت مخابرات ایران در زمینه افزایش تعرفه تلفن ثابت رد شده و طبق تصمیم اعضای شورا و براساس روش شناسی های تعرفه گذاری و فرمول هایی که قبلا در سایت شورا منتشر شده است تعرفه ای به تصویب رسیده که میزان بسیار اندکی افزایش نسبت به تعرفه های فعلی دارد.فناوران جمشید پژویان گفت:  براساس فرمول‌ قیمت گذاری که  توسط شورا ارایه شده، با در نظر گرفتن پارامترهای مختلف پیشنهادهای ارایه شده توسط مخابرات بررسی شد که مورد قبول واقع نشد.

وی افزود: متخصصان شورای رقابت اقدام به تحلیل اطلاعات با فرمول‌های علمی کرده‌اند و نهایتا تعرفه خدمات مخابرات، با اندکی افزایش که خیلی ملموس نیست به عنوان تعرفه نهایی تعیین شد.

پژویان گفت: از آنجا که تمامی اعضا در این جلسه حضور نداشتند و برخی از امضاها انجام نشده، احتمالا در پنج شنبه هفته جاری با اعلام جلسه فوق‌العاده ما بقی امضا‌ها گرفته می‌شود که در صورت برگزار نشدن جلسه در این هفته، یک شنبه آینده امضاها انجام و مصوبه رسما به اپراتور و رگولاتوری ابلاغ خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مخابرات نیز با اظهار بی اطلاعی از این موضوع گفت: هنوز مصوبه‌ای از شورای رقابت در این زمینه دریافت نکرده‌ایم.

صابر فیضی افزود: در صورت ابلاغ این مصوبه در صورتی اقدام به اجرای آن می‌کنیم که شرایط لازم برای اجرا داشته باشد، یعنی فشاری به مشترکان تلفن ثابت وارد نشود.

وی در پاسخ به این سوال که پیشنهاد مخابرات برای تعرفه تلفن ثابت چه میزان بوده‌ است، گفت: تعرفه ریالی به شواری رقابت نداده‌ایم و تنها قیمت تمام شده خدمات و فرمول‌های اقتصادی دنیا را در اختیار شورای رقابت گذاشته‌ایم.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :