آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238453
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1397 10:21
تعداد بازدید : 487

فیلترشکن و نحوه محاسبه نرخ اینترنت اپراتور زرد

در حالی نتیجه بررسی شکایت تعدادی از مشترکان ایرانسل مبنی بر اعمال تعرفه آزاد اینترنت برای مشترکان دارای بسته های فعال در زمان استفاده از فیلتر شکن و VPN اعلام شد که نتیجه، کاملا روشن بود.

فناوران - رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان شکایت تعدادی از مشترکان ایرانسل مبنی بر اعمال تعرفه آزاد اینترنت برای مشترکان دارای بسته های فعال در زمان استفاده از فیلترشکن و VPN، گفت: بررسی سیستم های صورتحساب این اپراتور از سوی رگولاتوری نشان می دهد که محاسبه هزینه مشترکان دارای بسته فعال در چارچوب تعرفه های اعلامی انجام شده و مبنای محاسبه، تعرفه آزاد نبوده است.
حسین فلاح جوشقانی، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان انتشار اخبار و شکایات دریافتی مبنی بر اعمال تعرفه آزاد اینترنت برای مشترکان دارای بسته های فعال در هنگام استفاده از فیلترشکن و VPN در شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل گفت: با تاکید وزیر ارتباطات مبنی بر رسیدگی به حقوق مصرف کنندگان و پیگیری رگولاتوری، توضیحات لازم از سوی این شرکت دریافت شد که بر این اساس، مشخص شد اطلاعیه مورد استناد در شکایت کاربران مربوط به سال گذشته بوده است.
وی ادامه داد: ضمنا در اطلاعیه مورد نظر آمده درصورت استفاده مشترکان از نرم افزارهای فیلترشکن و VPN به دلیل عدم امکان شناسایی سایت مورد استفاده، حتی درصورت استفاده از سایت های داخلی، محاسبه تعرفه براساس تعرفه عادی بین الملل انجام شده و تعرفه ترجیحی برای سایت های داخلی اعمال نخواهد شد و این موضوع به هیچ عنوان به معنای محاسبه براساس تعرفه آزاد نبوده است.
فلاح با تایید توضیحات ایرانسل درباره نحوه محاسبه تعرفه افزود: بررسی سیستم های صورتحساب این اپراتور از سوی رگولاتوری نیز نشان می دهد که محاسبه هزینه مشترکان دارای بسته فعال در چارچوب تعرفه های اعلامی انجام شده و مبنای محاسبه، تعرفه آزاد نبوده است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه حقی از مشترکان اپراتور در استفاده از بسته ‎های اینترنتی پایمال نشده است، گفت: اپراتورها لازم است در ارایه سرویس های خود توجه لازم را به حقوق مشترکان داشته باشند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :