آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239797
تاریخ انتشار : 12 خرداد 1397 15:37
تعداد بازدید : 444

سامانه ملی صبر رونمایی شد

با حضور معاون فرهنگی قوه قضاییه و جمعی از مسوولان قضایی کشور از سامانه ملی صبر رونمایی شد.

فارس – صادقی در این مراسم گفت: طی دو سالی که از فعالیت ستاد ملی صبر می گذرد، نهادهای مختلف با ما همکاری داشتند. هدف ما این است که این مسیر همچنان ادامه یابد؛ بنابراین این ستاد متعلق به قوه قضاییه نیست و متعلق به همه مردم است البته قوه قضاییه میزبان این ستاد است. 
وی بیان کرد: ما به صورت مستقیم نسبت به صلح و سازش یا گرفتن رضایت اقدام نمی کنیم ولی پل ارتباطی هستیم چنانکه سامانه ای که امروز رونمایی می شود، موید همین مطلب است. این سامانه با همکاری نظام بانکی، ستاد دیه، انجمن حمایت از زندانیان و سازمان زندان ها شکل گرفته است. 
معاون فرهنگی توضیح داد: در این سامانه افراد واجد شرایط معرفی می شوند و پس از اطلاع یابی مردم خودشان انتخاب می کنند که به چه کسی کمک کنند. این سامانه انواع فیلترها و انواع انتخاب ها را دارد و خیرین می توانند از بین زنان یا مردان یا حتی نوجوانان انتخاب کند. 
صادقی تصریح کرد: پولی که پرداخت می شود مستقیم به ستاد دیه برای آزادسازی زندانیان یا انجمن حمایت برای کمک به خانواده زندانیان می رود. یکی از مراکز مهم دخیل در این سامانه، مراکز شوراهای حل اختلاف در مسیر صلح و سازش و گرفتن رضایت است. 
صادقی با بیان اینکه باید رسانه ها این چهره دستگاه قضایی را نیز معرفی کنند یادآور شد: این سامانه به ابعاد مختلف توجه دارد؛ 15 هزار نفر تا کنون عضو این ستاد شده اند تا برای ارتقای فرهنگ صبر و صلح و سازش کمک کنند.
وی اضافه کرد: تا به امروز این سامانه به صورت آزمایشی کار می کرد اما امروز به طور رسمی رونمایی می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :