آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239977
تاریخ انتشار : 19 خرداد 1397 9:28
تعداد بازدید : 461

سخنگوی سازمان ثبت احوال :

کارت ملی هوشمند یک هفته ای صادر می شود

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور از کاهش زمان ثبت نام و صدور کارت ملی هوشمند در یک بازه زمانی یک هفته ای خبر داد.

تسنیم - سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه تا به امروز حدود 44 میلیون نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند ثبت نام کرده اند، اظهار کرد: از این تعداد قریب به 40 میلیون نفر هم کارت های خود را دریافت کرده اند.
وی تصریح کرد: از اواخر سال گذشته موضوع استفاده از کارت های هوشمند در ادارات و سازمان ها مطرح شد و در این بخش زیرساخت های لازم فراهم شده است و به مرور افزایش پیدا خواهد کرد.
ابوترابی با بیان اینکه زمانبدی در نظر گرفته شده برای صدور کارت ملی هوشمند به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد،گفت: با نظر دولت این زمان سال گذشته تمدید و تا پایان سال 97 هموطنان فرصت دارند برای دریافت کارت جدید اقدام کنند.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور  بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در جامعه و در سال های اخیر به عنوان یک معضل جدی مطرح می شد اخذ کپی مدارک از متقاضیان بود که خوشبختانه سال گذشته معاون رئیس جمهور و همچنین رئیس سازمان امور استخدامی کشور بخشنامه ای را به سه استان قم، سمنان و خوزستان ابلاغ کرد مبنی بر حذف کپی مدارک که خوشبختانه این طرح در سه استان مذکور انجام گرفت و قرار است در سایر استان ها نیز عملیاتی شود و هم اکنون نیز بیش از 120 نهاد و سازمان و دستگاه با سازمان ثبت احوال تفاهم نامه امضا کردند تا طرح حذف کپی مدارک را اجرایی کنند. وی در ادامه با بیان صدور کارت ملی هوشمند برای افرادی که در آسایشگاه ها و مراکز نگهداری بهزیستی و زندان هستند،گفت: در این زمینه نیز تیم های سیار با حضور این مراکز اقدام به صدور کارت ملی جدید می کنند.
ابوترابی افزود: مدت زمان صدور کارت هوشمند هم اکنون به 15 روز رسیده است و تلاش می شود این زمان به یک هفته کاهش پیدا کند.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور بیان کرد: دریافت هزینه برای ثبت نام و سایر مراحل صدور کارت ملی هوشمند بر اساس مصوبه دولت است و هیچ یکی از بخش های که هم اکنون با سازمان ثبت احوال همکاری می کنند حق دریافت هزینه اضافی ندارند این رقم براساس تعرفه دولت است که 20 هزار تومان بابت خزانه و حداکثر 9 هزار تومان بابت تکمیل ثبت نام و دو هزار تومان بابت تحویل کارت دریافت می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :