آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239995
تاریخ انتشار : 19 خرداد 1397 11:4
تعداد بازدید : 336

تکرار موسسات مالی غیرمجاز با ارزهای دیجیتال

کارشناس مسایل بانکی ضمن هشدار به مردم درباره خرید و فروش ارزهای دیجیتال،آینده فعالیت در این زمینه را به فرجام موسسات مالی غیر مجاز تشبیه کرد.

باشگاه خبرنگاران - هادی حق شناس درباره خرید و فروش ارز های دیجیتال در صرافی ها، اظهار کرد: قانونی برای ارز های دیجیتال (بیت کوین) در ایران و بسیاری از کشور های جهان وجود ندارد چرا که این نوع از ارز های مجازی پذیرفته شده دولت ها نیستند. بعبارتی این قبیل از معاملات  از منظر متولی بازار پول، پذیرفتنی نیست.
وی درباره اینکه آیا انجام معاملات براساس ارز های دیجیتال به لحاظ قضایی قابل پیگیری است، گفت: هر اقدامی که قانونی برای آن وجود نداشته باشد می تواند غیررسمی تلقی شود بنابراین امکان پیگیری قضایی متناسب با آن وجود دارد. این کارشناس مسائل بانکی با بیان اینکه ساز و کار خرید فروش ارز دیجیتال در ایران تعیین نشده است، بیان کرد: زمانی که ارز های دیجیتال به لحاظ قانونی در مراجع رسمی مصوب نشده باشد به تبع ساز و کاری هم برای آن وجود ندارد.بنابراین مردم باید از انجام معامله در بستر این نوع از ارزها خودداری کنند. حق شناس در پایان گفت: اگرچه صرافی ها با خرید و فروش ارز های دیجیتال در کوتاه مدت سودی کسب می کنند اما باید ریسک بالای این ارزها را نیز بپذیرند،این موضوع شبیه موسسات مالی غیرمجاز است که زمانی سود بالای ۳۰ درصد ارایه می دادند اما اکنون در گرداب نابسامانی به سر می برند.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :