آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240444
تاریخ انتشار : 28 خرداد 1397 9:6
تعداد بازدید : 411

دانشگاه آزاد ماهواره می سازد

رییس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ساخت ماهواره در دستور کار این دانشگاه قرار دارد.

دانشگاه آزاد اسلامی- حبیب الله آراسته راد درباره همکاری پژوهشگران در پروژه های کاربردی گفت: رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی در مدیریت جدید مساله محوری است، در پی این هدف باشگاه پژوهشگران جوان نیز خود را ملزم به حرکت در این مسیر می داند.
وی افزود: قبل از نهایی شدن آیین نامه اجرایی باشگاه در مدل جدید سراغ موضوعات و مسائل کوچک رفتیم و در این مسیر از پژوهشگران دانشگاه و استعدادهای درخشان بهره گرفتیم.
رییس باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: سعی کرده ایم که کار پژوهش را از انتها در دستور کار قرار دهیم. قبلا پژوهشگران طرحی را اجرایی می کردند و بعد بازاری برای آن نبود و تبدیل به مقاله می شد اما اکنون، ابتدا به کمک متخصصان فن بازار طرح ها را تعیین می کنیم و بعد به دنبال ساخت می رویم.
آراسته راد افزود: گروه هایی از پژوهشگران دانشگاه در موضوعاتی نظیر فناوری اطلاعات و همچنین ساخت سخت افزارهایی همچون ویلچر هوشمند فعال هستند، همچنین ساخت ماهواره نیز شروع شده اما زمانبر است و برای به نتیجه رسیدن باید مدت بیشتری صبر کرد.
رییس مرکز ملی فضایی معاونت علمی نیز گفت: توسعه پژوهش های فضایی در سطح کلیه مراکز علمی کشور یکی از پایه های اصلی تحقق توسعه خدمات فضایی عمومی در کشور است.
منوچهر منطقی با بیان ضرورت توسعه خدمات فضایی در جامعه، گفت: برای تحقق اهداف سند جامع توسعه هوافضای کشور باید توسعه پژوهش در سطح کلیه مراکز علمی کشور و ایجاد همکاری به صورت کنسرسیومی در سطح ملی و بین المللی را پیگیری کنیم.
وی افزود: این پژوهش ها باید در حوزه های مختلف فضایی مانند کاربری نظامی، تحقیقاتی، زیست محیطی، سنجش از دور مخابراتی، تعیین موقعیت و هواشناسی توسعه یابد.
به گفته منطقی، استفاده از نیروهای نخبه و مجرب در بحث توسعه تحقیقات و پژوهش های فضایی در کشور بسیار مهم است و باید از نخبگان فضایی کشور در این عرصه بهره ببریم.
رییس مرکز ملی فضایی معاونت علمی ادامه داد: بکارگیری دستاوردهای پژوهشی و فناوری فضایی در راستای تقویت بنیه صنعت هوافضا از طریق تجاری سازی یا انتقال و جذب فناوری نیز مرحله دیگری است که در این صنعت بسیار مهم و حیاتی است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :