آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240569
تاریخ انتشار : 30 خرداد 1397 9:1
تعداد بازدید : 443

نماینده دولت: دستگاه ها مکلف به ثبت حقوق و مزایا در سامانه هستند نماینده مجلس: سامانه هنوز طراحی نشده

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: سامانه ثبت حقوق و مزایا راه اندازی شده است و دستگاه ها مکلف به ثبت اطلاعات خود در این سامانه شده اند.

مهر - جمشید انصاری، رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور در جریان بررسی کلیات طرح ساماندهی حقوق و دستمزد مدیران و مقامات کشور گفت: یکی از مواد این طرح برای ایجاد سامانه اطلاع رسانی از پرداخت های مدیران است که این موضوع در ماده ۲۹ قانون برنامه ششم آمده است و در آن دولت مکلف به ایجاد سامانه دسترسی عمومی به پرداخت ها شده است.
وی اظهار داشت: برخلاف صحبت های برخی از نمایندگان، این سامانه توسط سازمان اداری و استخدامی طراحی شده است و در اردیبهشت ماه به تمامی دستگاه ها از جمله مجلس ابلاغ و خواسته شده کلیه پرداختی های کارکنان و مدیران در خرداد ماه در سامانه وارد شود. قطعاً بعد از وارد شدن اطلاعات، زمینه دسترسی عمومی فراهم خواهد شد.
رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور افزود: درخواست ما از مجلس این است که سامانه طراحی شده را بررسی کند؛ این موضوع در نامه رسمی به مجلس ارسال شده است؛ لذا دولت به تکلیف خود در ماده ۲۹ برنامه ششم عمل کرده است.
انصاری ادامه داد: در مورد موضوع ساماندهی حقوق و مزایای مسئولان، بعد از مطرح شدن حقوق های نجومی در بهار سال ۹۵ و ایجاد این تصور که هیچ کاری برای برخورد با حقوق های نجومی صورت نگرفته است، شورای حقوق و دستمزد در ۱۱ مرداد همان سال در مصوبه ای، سقف پرداختی های مدیران را مشخص کرد.
وی تصریح کرد: در ۱۳ مرداد ماه نیز با دستور رئیس جمهور، سازمان اداری و استخدامی کشور تشکیل شد و طی آن مدیریت نظام پرداخت شکل گرفت.
رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: از آن روز ساماندهی و مراقبت برای نظارت بر حقوق مدیران بر اساس مصوبه شورای حقوق و دستمزد انجام شد که انشاءالله در جلسه ای در مجلس به توضیح مفصل آن خواهیم پرداخت، ولی مهم آن است که بدانیم میزان پرداختی های  ارشد و مقامات کمتر از آنچه در این طرح در نظر گرفته شده است، می باشد.
انصاری خاطرنشان کرد: در صورت تصویب این طرح، شاهد افزایش حقوق ها در بخش هایی خواهیم بود که دولت موافق آن نیست؛ پس نباید این گونه مطرح شود که اکنون پرداختی ها بسیار زیاد است و این طرح می خواهد میزان پرداختی ها را کنترل کند، چون مصوبه شورای حقوق و دستمزد به خوبی میزان پرداختی ها را مشخص و کنترل کرده است.
وی تأکید کرد: از نمایندگان می خواهیم این طرح را به تصویب نرسانند و موارد موجود در آن را در لایحه دائمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری بگنجانند.
دولت سامانه را راه اندازی نکرده است
در همین حال یک عضو فراکسیون ولایی مجلس از راه اندازی نشدن سامانه ثبت حقوق و مزایا توسط دولت و طبق برنامه ششم توسعه انتقاد کرد.
علیرضا سلیمی در جلسه علنی دیروز و در جریان بررسی فوریت طرح حقوق و دستمزد مدیران و مقامات کشور در تذکری با استناد به ماده ۲۴ آیین نامه گفت: طبق ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه دولت مکلف به راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا در سال اول اجرای قانون برنامه بود که هنوز این سامانه طراحی نشده است. هدف از این قانون شفافیت و مشخص شدن حقوق مقامات بود.
وی افزود: در چنین شرایطی شاهد بررسی طرح حقوق و دستمزد مسوولان و مقامات کشور هستیم که برخی از مفاد این طرح با ماده ۲۹ برنامه ششم مغایرت دارد لذا این طرح به دو سوم رای نمایندگان نیازمند است.
سلیمی خاطر نشان کرد: این طرح باعث افزایش حقوق برخی مقامات حتی تا ۱۶ میلیون تومان می رسد لذا عملا نمی تواند اهداف برنامه ششم را عملیاتی کند.
طبق ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه دولت مکلف است که در سال اول اجرای قانون برنامه نسبت به راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا اقدام کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :