آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240572
تاریخ انتشار : 30 خرداد 1397 9:8
تعداد بازدید : 5577

تغییر لحن رییس کمیته مخابرات مجلس:

تلگرام طلایی حاصل دانش ایرانی است

رییس کمیته مخابرات و ارتباطات مجلس علت استقبال بالای کاربران ایرانی از تلگرام طلایی را استفاده از پلتفرم و سرورهای اصلی تلگرام اعلام کرد.

فناوران - در حالی که رمضان علی سبحانی فر، رییس کمیته مخابرات مجلس درباره محل استقرار سرورهای تلگرام طلایی اظهار بی اطلاعی کرده بود، دیروز در گفت و گو با ایسنا، تلگرام طلایی را حاصل دانش ایرانی دانست.
سبحانی فر گفت: تلگرام طلایی با دانش ایرانی از پلتفرم و سرورهای اصلی و فرعی تلگرام بهره می برد و حدود 25 میلیون کاربر ایرانی دارد.
نماینده مردم سبزوار در مجلس طراح و مجری تلگرام طلایی را پردیس دانشگاه تهران اعلام کرد و افزود: تلگرام طلایی با فونت فارسی در داخل کشور و روی سرورهای ایرانی قرار دارد. سرورهای تلگرام طلایی در خارج از کشور نیز همان سرورهای اصلی تلگرام است؛ بنابراین سرورهای خارج از کشور تلگرام طلایی در  کشورهایی است که سرورهای اصلی تلگرام قرار دارد.
وی متذکر شد: اینکه پردیس دانشگاه تهران چگونه موفق به جلب رضایت تلگرام برای انجام این کار شده باعث تامل است.
رییس کمیته مخابرات و ارتباطات مجلس در واکنش به انتقاد مخالفان تلگرام طلایی به شوخی، گفت: صیغه تلگرام طلایی صیغه مبالغه است.
سبحانی فر ابراز امیدواری کرد منتقدان و مخالفان تلگرام طلایی این بار عزم خود را جزم فیلتر تلگرام طلایی نکنند.
نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان طرح برخی شایعات مبنی بر طرح درخواست رفع فیلتر توییتر، گفت: این خبر صحت ندارد. جدیدا درخواستی در کمیته مخابرات و ارتباطات مجلس برای رفع فیلتر توییتر مطرح نشده است؛ البته دادستان کل کشور هم بر صدور رای دادگاه برای فیلتر توییتر تاکید داشته است.
براساس این گزارش، یکی از روش های توسعه تلگرام، این است که رابط کاربری یا API خود را به صورت عمومی در اختیار دیگران قرار می دهد تا آنها براساس نیاز خود، شکل پیام رسان را به صورت بومی بربستر تلگرام فعال کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :