آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240874
تاریخ انتشار : 5 تیر 1397 11:25
تعداد بازدید : 416

گزارشی از آخرین روز نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال در ارمنستان

نشست مشترک استارت آپ های ایران و ارمنستان برگزار می شود

نسخه انگلیسی کتاب «سواد رسانه ای در یک نگاه» به همت انتشارات پشتیبان به عنوان ناشر حامی نهضت سواد رسانه ای ایران با حضور مقامات ایرانی و ارمنی حاضر در جمهوری ارمنستان در آخرین روز برگزاری نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال ارمنستان رونمایی شد.

مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال- کتاب سواد رسانه ای در یک نگاه تالیف معصومه نصیری با ترجمه هانیه عظیم زادگان چاپ انتشارات پشتیبان روز یکشنبه گذشته با حضور سید محمد رضا حیدری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، محمد صادق افراسیابی، معاون فرهنگسازی و توسعه کسب و کارهای مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، دکتر سید بشیر حسینی، رئیس کارگروه نهضت جهانی سواد رسانه ای انجمن سواد رسانه ای ایران، دکتر سمانه ناظریان ،عضو  هیات مدیره و دبیر کارگروه نهضت جهانی سواد رسانه ای انجمن سواد رسانه ای ایران، سعید پورایمانی، مدیر مجتمع فرهنگی دیجیتال استان قزوین و جمعی از مقامات ایرانی و ارمنی حاضر در جمهوری ارمنستان رونمایی شد.
مدیر دانشگاه پیام نور ارمنستان در این مراسم ضمن قدردانی از فعالیت های جمهوری اسلامی ایران برای افزایش سطح سواد رسانه ای عموم مردم در کشورهای مختلف از جمله ارمنستان، از برگزاری نخستین نشست مشترک استارت آپ های ایران و ارمنستان در ماه های آتی خبر داد و گفت: دانشگاه پیام نور صد و پنجاه میلیون تومان برای برگزاری این نشست بودجه در نظر گرفته است و آمادگی دارد با همکاری مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، رایزنی فرهنگی ایران در جمهوری ارمنستان و وزارت امورخارجه نسبت به برگزاری این نشست اقدام کند.
همچنین محمد صادق افراسیابی، معاون فرهنگسازی و توسعه کسب و کارهای مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال با ارائه گزارشی از اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای افزایش سواد رسانه ای مردم گفت: امروزه علاوه بر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یک سازمان مردم نهاد و چند موسسه فرهنگی هنری در ایران برای افزایش سواد رسانه ای عموم مردم جهان تلاش می کنند. در این میان انجمن سواد رسانه ای ایران یک سازمان مردم نهاد غیر انتفاعی است که عملکرد مسوولان مختلف کشور را در حوزه سواد رسانه ای رصد می کند و امروز این انجمن قصد دارد خبر مهمی را اعلام کند.
در ادامه دکتر سید بشیر حسینی، عضو  هیات علمی دانشگاه صدا و سیما و رئیس کارگروه نهضت جهانی سواد رسانه ای انجمن سواد رسانه ای ایران، دکتر سمانه ناظریان، عضو  هیات مدیره و دبیر کارگروه نهضت جهانی سواد رسانه ای انجمن سواد رسانه ای ایران و معصومه نصیری، قائم مقام انجمن سواد رسانه ای ایران با اهدای یک جلد کتاب از زحمات سید محمد رضا حیدری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان قدردانی کردند و از انتخاب وی به عنوان رایزن حامی نهضت جهانی سواد رسانه ای خبر دادند.

نشست بررسی راهکارهای سرمایه گذاری در ارمنستان برگزار شد
نشست بررسی راهکارهای سرمایه گذاری زودبازده ویژه فعالان فرهنگی دیجیتال در حاشیه نخستین نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال ایران در ارمنستان با سخنرانی سید محمدرضا حیدری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان در محل مجتمع نمایشگاهی ارمنستان برگزار شد.
فناوران- به گزارش روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، رایزن فرهنگی ایران در ارمنستان در این نشست گفت: سرمایه گذاری در ارمنستان دارای ریسک کمتر و در عین حال سود کمتر نسبت به کشورهای اروپایی است.
وی افزود: یکی دیگر از نقاط قوت سرمایه گذاری در ارمنستان فراهم شدن شرایط نفوذ به بازار روسیه است. 
در حالی که درشرایط عادی حضور در بازار فناوری اطلاعات روسیه به راحتی ممکن نیست، ارمنستان راه کم هزینه و پر اطمینانی برای فراهم کردن شرایط حضور در بازار روسیه است.
رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان همچنین از تمایل دولت ارمنستان به فعالیت مشترک با موسسات فرهنگی دیجیتال ایرانی در زمینه گردشگری خبر داد وگفت: برای جمهوری اسلامی ایران این مهم است که موسسات فرهنگی دیجیتال ایرانی ضوابط حاکم برالویت های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران را رعایت کنند. 
لازم به ذکر است نخستین نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال ایران در ارمنستان توسط موسسه پیام نمای ایرانیان از موسسات دارای مجوز نشر دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری سفارت ارمنستان در ایران برگزار شد.
این نمایشگاه روز یکشنبه گذشته به کار خود پایان داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :