آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240879
تاریخ انتشار : 5 تیر 1397 11:37
تعداد بازدید : 338

تقدیر بابت انتشار لیست دریافت کنندگان ارز 4200 تومانی موبایل

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دستگاه هایی که وظیفه نظارتی دارند با لیست منتشر شده از اسامی شرکت هایی که ارز دولتی دریافت کرده اند، بهتر می توانند نظارت خود را ادامه دهند.

خانه ملت - غلامرضا مصباحی مقدم در ارتباط با وضعیت فعلی اقتصاد ایران گفت: آمریکا جنگ اقتصادی و جنگ روانی را علیه ملت ایران آغاز کرده است. در این شرایط باید هم ملت ما روحیه مقاومت را در مقابل این جنگ اقتصادی و روانی در خود حفظ کرده و تقویت کنند و هم مسئولین ما مراقب باشند تا به مردم از ناحیه کسانی که امکانات و منابع اقتصادی را در اختیار دارند و برای خرید و واردات کالاها، ارز دولتی در اختیارشان قرار گرفته است، آسیبی نرسد. مسئولین باید نظارت کنند تا ارزهای دولتی به جا و درست استفاده شوند.
وی ادامه داد: اینکه دولت برای نرخ ارز قیمتی را رسما اعلام کرده است و بر اساس همین قیمت هم به وارد کنندگان محصولات مختلف ارز تخصیص می دهد نیاز به مراقبت دارد تا از این شرایط سوء استفاده نشود.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره لیست منتشر شده به دستور رییس جمهور که شامل نام شرکت هایی است که ارز دولتی 4200 تومانی برای واردات کالاهای الکترونیکی دریافت کرده اند، یادآور شد: کاری که وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام داده است قابل تقدیر است؛ البته این اتفاق ابزاری را در اختیار سازمان های ناظر مثل سازمان بازرسی کل کشور برای نظارت بیشتر قرار می دهد. سایر دستگاه هایی که وظیفه نظارتی دارند با لیست منتشر شده می توانند بهتر نظارت خود را ادامه دهند.
وی افزود: مسوولان باید قیمت ها را بر اساس قیمت های واقعی واردات به اضافه یک حاشیه سود منطقی کنترل کنند. نباید بازار را دچار تشنج کنند، از سوی دیگر نباید افکار عمومی را به صورت منفی کنترل کنند. اگر این مراقبت ها صورت بگیرد امیدوار هستیم آرامش بر بازار حاکم شود.
مصباحی مقدم گفت: سازمان مالیاتی هم باید به این موضوع ورود پیدا کند کما اینکه جناب آقای تقوی نژاد رییس محترم این سازمان اقدام مثبتی را انجام دادند و منابعی که برای خرید ارز، سکه، مسکن و خودرو که خارج از روال متعارف است و بازار را تحت تاثیر قرار داده است را مشمول مالیات بر عایدی سرمایه قرار دادند، تا آنچه که از سود نامتعارف به دست آنها رسیده مشمول مالیات شود و حقوق عمومی مردم از این طریق گرفته شود، انجام این امر تاثیر مثبتی بر کاهش قیمت ها خواهد داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :