آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 241031
تاریخ انتشار : 9 تیر 1397 11:37
تعداد بازدید : 266

اعتراض کاربران به بسته های جدید اینترنت و پاسخ اپراتورها

همراه اول و ایرانسل درباره اعتراض برخی مشترکان به افزایش قیمت بسته های اینترنت موبایل توضیح دادند.

فناوران - با شروع تابستان، اپراتورهای تلفن همراه بسته های جدید اینترنت به کاربران ارایه داده اند اما تغییرات بسته ها با اعتراض برخی کاربران روبه رو شد. آنها معتقدند این دو اپراتور قیمت بسته های شان را گران کرده اند، موضوعی که همراه اول و ایرانسل آن را تکذیب می کنند.
برای مثال یکی از کاربران می گوید پیشتر بسته اینترنت 5 گیگ را به قیمت 15 هزار تومان (هرگیگ 3 هزار تومان) می خریدند ولی با تغییرات ایجاد شده در بسته ها، اکنون 6 گیگ را باید 17 هزار و 900 تومان بخرند. در عمل نرخ هر گیگ ارزان تر شده ولی کاربران کم مصرف تر باید هزینه بیشتری بپردازند.
در این باره همراه اول به فارس گفت: افزایش قیمت بسته های اینترنت را رد و اعلام کرد: قیمت برخی بسته ها حتی کاهش هم داشته است برخی بسته ها نیز بدون تغییر مانده اند؛ البته برخی بسته های قدیمی حذف و بسته های جدیدی ارایه شده است. اما هیچگونه افزایش قیمتی در هیچ بسته ای نداشته ایم.
همراه اول درباره مصداق هایی که از تغییر قیمت برخی بسته ها منتشر شده، توضیح داد: به عنوان مثال بسته 6+1 بسته ویژه سال گذشته بوده که 2 بار نیز تمدید شده است؛ اما برای فصل جاری بسته جدیدی ارایه شده است. بسته قبلی و بسته جدید اگرچه در مهلت 30 روزه زمان استفاده یکسان هستند اما در بسته جدید میزان گیگ ارایه شده افزایش یافته است. بنابراین این 2 بسته متفاوت هستند و از نظر قیمت نیز تفاوت دارند. ارایه بسته های ویژه با شرایط تخفیفی در مناسبت های مختلف جزو اختیارات اپراتورهاست و با تایید رگولاتوری ارایه می شود.
همچنین اخیرا محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنشی توییتری به مطالب مطرح شده درباره تغییر قیمت بسته اینترنت همراه اول از 12 هزار تومان به 19 هزار تومان، این افزایش قیمت را رد کرد و گفت: موضوع را بررسی کردم. این بسته اینترنتی افزایش 7000 تومانی را تجربه نکرده است.
اپراتور زرد نیز در توضیحاتی اعلام کرد: ایرانسل بر اساس الگوی مصرف مشترکان خود بسته های جدید و مقرون به صرفه اینترنت همراه ماهانه معرفی کرده است. مشترکان با توجه به شیوه مصرف و هزینه های خود تنوع بیشتری برای تهیه و استفاده از بسته های ماهانه ارایه شده دارند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :