آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 241180
تاریخ انتشار : 12 تیر 1397 10:42
تعداد بازدید : 743

توصیه های پلیس فتا برای خرید اینترنتی امن

رییس اداره اجتماعی پلیس فتا ناجا با بیان اینکه امروزه بسیاری از کارهای مهم و ضروری از طریق اینترنت انجام می شود، گفت: کوچکترین غفلت و سهل انگاری در استفاده از فضای مجازی می تواند مشکلات فراوانی ایجاد کند.

پایگاه خبری پلیس- رامین پاشایی رییس اداره اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: بر اساس گزارشات واصله برخی از فروشگاه های اینترنتی که پس از ثبت سفارشی خرید کالا و خدمات و دریافت مبالغ از مشتریان به علت عدم وجود اجناس، قرارداد مزبور را فسخ می کنند؛ در حالیکه مبالغ دریافتی از مشتریان را با تاخیر طولانی بعضا تا دو هفته و یا بیشتر عودت می دهد.
این مقام انتظامی به مشتریان خریدهای اینترنتی توصیه کرد: صرفا از سایت های دارای نماد اعتماد الکترونیکی که از شهرت مناسبی در انجام امورات مربوط به فروش کالا و خدمات به صورت اینترنتی برخوردار هستند، خرید کنند یا اینکه حتی المقدور سفارش خرید به گونه ای تنظیم شود که دریافت کالا و خدمات و نیز پرداخت وجه همزمان صورت پذیرد.
وی ادامه داد: مشتریان قبل از هرگونه خرید نسبت به مطالعه شرایط و ضوابط فروشگاه ها در امر ثبت سفارش، نحوه تحویل کالا و خدمات، تعویض و فسخ قرارداد اقدام کرده و با کلیک روی آرم نماد اعتماد الکترونیکی ضمن بررسی اصالت نماد از هویت فردی ، مکانی، تاریخ انقضا و اعتبار سایت مورد نظر اطلاعات لازم را کسب کنند.
رییس اداره اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: در صورت بروز تخلف از سوی فروشگاه های اینترنتی و موارد مشابه شهروندان می توانند با مراجعه به سایت enemad.ir بخش ثبت شکایت و یا  از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی به پلیس فتا اعلام کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :