آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 241352
تاریخ انتشار : 17 تیر 1397 11:24
تعداد بازدید : 908

ایجاد پلتفرم مشارکت شهروندان برای رفع چالش های پایتخت

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران در نشست مدیران فناوری کلانشهرها از رونمایی پلتفرم مشارکت شهروندان با محوریت مشکلات و چالش های شهر تهران خبر داد.

شهرداری تهران - محمد فرجود در این نشست که در حاشیه هفتمین نمایشگاه اینوتکس در مجتمع نمایشگاهی شهرداری تهران برگزار شد، ضمن تاکید بر نگاه پلتفرمی به شهرها گفت: مزیت نگریستن به شهرها به مثابه پلتفرم این است که می توانیم داده ها را درست تجمیع کرده و از آنها به بهترین شیوه استفاده کنیم. همچنین پلتفرمها بهترین فضا برای تبادل اطلاعات و خلق ارزش است.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در ادامه به سه محور چالش های شهرنشینی در دنیا، معرفی برنامه تهران هوشمند و اقدامات انجام شده در دبیرخانه و مرکز تهران هوشمند پرداخت و با تأکید بر اینکه هوشمندی تنها مربوط به رشد فناوری نیست گفت: جدی ترین شاخصه هوشمندی، داده محوری است. در هوشمندسازی یک شهر همچنین رشد کیفیت زندگی مردم و رفتن به سمت تحول دیجیتالی از اهمیت بسیاری برخوردار است. 
وی در خصوص زیرساخت داده به عنوان پایه هوشمندسازی یک شهر گفت: اهمیت متصل بودن و زیرساخت داده شهر هوشمند بر کسی پوشیده نیست. اما متاسفانه در نظام مدیریت شهری بعضا دیده می شود که به داده به عنوان یک شاخصه تاثیرگذار، چندان بها داده نمی شود. 
فرجود توسعه شهری پایدار، هدایت نوآوری، رضایت شهروندان، ارتقای مشارکت و شفافیت و نظام های مدیریت و خدمات کارآمد را به عنوان محورهای استراتژیک هوشمندسازی تهران برشمرد و سپس پروژه ها و پایلوت های تهران هوشمند همچون سامانه طرح ترافیک جدید، سامانه تهران من، مسیریاب و نقشه تهران، سامانه شفافیت، داشبورد انتشار داده های شهر و ... را معرفی و همچنین نقش شهرداری ها را در زیست بوم نوآوری تشریح کرد. 
براساس این گزارش هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری INOTEX از روز چهاردهم تا شانزدهم تیرماه در مجتمع نمایشگاهی شهرداری تهران برگزارشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :