آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 241508
تاریخ انتشار : 23 تیر 1397 12:15
تعداد بازدید : 485

دعوت از بخش خصوصی برای مشارکت در دولت الکترونیکی

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران، گفت: مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی، یکی از لازمه های اصلی توسعه پایدار در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات محسوب می شود.

وزارت ارتباطات - رسول سراییان در نشستی با فعالان حوزه فناوری اطلاعات استان گلستان، با بیان اینکه مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی، یکی از لازمه های اصلی توسعه پایدار در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات محسوب می شود. گفت: با توجه به همین دیدگاه دو راهبرد کلی در دولت الکترونیکی و شبکه ملی اطلاعات مصوب شده است.
وی افزود: امکان مشارکت بخش خصوصی در پروژه های دولت الکترونیکی با مصوبه دولت فراهم شده و بر همین اساس راهکارهای قانونی لازم برای این امر پیش بینی شده است.
سراییان ادامه داد: از سوی دیگر، سازمان فناوری اطلاعات ایران با توجه به تبدیل شدن به یک سازمان توسعه ای، این امکان را دارد تا در پروژه های حوزه فناوری های نوین که بخش خصوصی تمایلی به حضور در آنها ندارد، با مشارکت 50 درصدی با بخش خصوصی وارد شده و پس از سه سال، آن پروژه به صورت کامل به بخش خصوصی واگذار شود.
معاون وزیر ارتباطات با بیان ایجاد قطب های مراکز داده در کشور تاکیدکرد: امکان تسهیل حضور و مشارکت بخش خصوصی در حوزه قطب های مراکز داده نیز فراهم شده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر 32 پروژه دولت الکترونیکی تدوین شده است که می تواند سهولت در ارایه خدمات، کاهش هزینه و افزایش رفاه برای مردم را فراهم کند.
بر اساس همین گزارش، رسول سراییان که در مراسم افتتاحیه نمایشگاه الکامپ گلستان نیز حضور داشت با بیان چالش های بزرگ پیش روی کشور گفت: اشتغال، آب، توسعه اقتصادی و عدم بهره وری از جمله موضوعاتی است که راهکار میانبر آن عبور از فناوری اطلاعات است.
وی بابیان این مطلب که استان گلستان در حوزه توسعه کسب وکارهای نوپا در جایگاه مناسبی در سطح کشور قرار دارد تأکید کرد: با بهره گیری از ظرفیت های ارتباطی موجود در استان و همچنین نیروی انسانی تحصیل کرده و توسعه شرکت های نوپا می توان به توسعه و رفع نیاز کشور در بخش های مختلف سرعت بخشید. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :