آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 241561
تاریخ انتشار : 24 تیر 1397 0:35
تعداد بازدید : 1124

آقای خرم آبادی تنبلی را کنار بگذارید

علی اصلان شهلا- ای کاش آقای خرم آبادی دبیر کارگروه فیلترینگ یک بار دیگر پست های خود در پیام رسان سروش را خوانده و این بار تلاش کند از زاویه دیگری به امار و ارقامی که ارایه می دهد، بنگرد.

Alishahla13@
او در آخرین پست خود گفته است که 30 میلیون نفر از طریق هات گرام و تلگرام طلایی، فیلتر تلگرام را دور می زنند. 
به این ترتیب آقای خرم آبادی اذعان کرده است که از 45 میلیون کاربر ایرانی تلگرام، حدود 67 درصد (4 درصد بالاتر از رای اعلامی محمود احمدی نژاد و 16 درصد بالاتر از رای حسن روحانی در انتخابات دور دوم)  از کاربران، به رای دادگاه بی توجه بوده و ترجیح می دهند همچنان به هر طریق ممکن به تلگرام دسترسی داشته باشند. 
البته این 67 درصد به گفته آقای خرم آبادی، فقط شامل کاربران این دو اپلیکیشن ایرانی است و قاعدتا باید آمار کاربران استفاده کننده از سایر فیلترشکن ها را نیز به این رقم افزود.
خوب است آقای خرم آبادی توضیح دهد کدام ممنوعیتی که با اقبال عمومی همراه نبوده موفق شده است؟ آیا ویدئوها جمع شد؟ آیا بام ها خالی از ماهواره است؟ یا حتی اکنون همه موبایل را با دلار 4200 تومانی می فروشند؟
فرض کنیم در چنین موردی دموکراسی هیچ کارکردی ندارد و اصلا مردم اشتباه می کنند که برخلاف حکم بازرس پرونده، به تلگرام دسترسی دارند. آیا اعتراف به شکستن یک حکم قوه قضاییه از سوی 30 میلیون نفر ایرانی، ادعایی علیه این قوه و موجب وهن آن نمی شود؟ 
آقای خرم آبادی، 30 میلیون نفر عدد بسیار بزرگی است. شما که می دانید چنین حجم بزرگی از مردم با حکم شما و همکاران تان مخالفند، آیا بهتر نیست شیوه کار را از فیلترینگ به سمت و سویی دیگر تغییر دهید؟ اگر معتقدید حرف شما حق است و باید از اطلاعات رد و بدل شده در پیام رسان ها صیانت کرد، چرا به قول خودتان «تنبلی» را کنار نمی گذارید و به جای بیانیه دادن در باب کم کاری سازمان ها و نهادها، سیاست اقناع مردم را پیش نمی گیرید؟ 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :