آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 241826
تاریخ انتشار : 30 تیر 1397 9:22
تعداد بازدید : 5107

با پیگیری وزیر ارتباطات و ترخیص کالا

2 هزار نفر از کارکنان یک تولیدی به کار برگشتند

وزیر ارتباطات که برای یک سفر دو روزه به استان خوزستان سفر کرده بود، راهی خرمشهر شد، مشکل ترخیص کالای یک شرکت خوزستانی از گمرک را حل کرد.

وزارت ارتباطات - در این سفر آذری جهرمی در پاسخ به مشکلات مطرح شده از سوی امام جمعه خرمشهر درباره افزایش بیکاری در خرمشهر طی تماس هایی با مدیرعامل یکی از شرکت های تولیدی و همچنین مسوولان گمرک، ضمن رفع مشکل ورود قطعات از گمرک، مدیرعامل شرکت مذکور را ملزم کرد تا با شروع مجدد تولید، نسبت به اتمام تعهدات خود اقدام کند. 
نزدیک به دو هزار نیروی انسانی این شرکت به دلیل عدم تولید، بیکار شده بودند.
براساس این گزارش در سومین سفر وزیر ارتباطات به خوزستان، شبکه ارتباطی ۲۶۴ روستای شمال خوزستان برقرار شد. در این سفر 4 پروژه ارتباطی به ارزش 96میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
این پروژه ها شامل تامین ارتباطات روستایی شمال استان خوزستان، نوسازی و توسعه 205 سایت همراه اول برای توسعه اینترنت پرسرعت، احداث سایت های جدید همراه اول و نوسازی و توسعه سیستم های انتقال دیتا است.
وزیر ارتباطات همچنین با حضور در برنامه سیمای استانی افق روشن با بیان اینکه خوزستان به لحاظ میزان مصرف دیتا سومین استان در کشور است گفت: بر اساس شاخص ها پوشش روستاهای این استان ۶۷ درصد است در حالی که میانگین پوشش روستایی در کشور ۵۵ درصد است.
وی افزود: تمرکز وزارت ارتباطات در دولت دوازدهم بر توسعه فناوری اطلاعات در لایه و محتوا و به خصوص خدمات است که بازیگران آن کسب و کارهای نوپا هستند که رشد قابل توجهی در سال های اخیر داشتند.
جهرمی ادامه داد: مدل های موفق در دنیا مبتنی بر ایجاد زیست بوم کسب و کارهای نوپاست که بخش زیادی از این زیست بوم در دانشگاه هایی چون شهید چمران اهواز  با فراهم آوردن تسهیلاتی در حوزه مالیات، بیمه، تامین منابع مالی ایجاد شده است.
عضو شورای عالی فضای مجازی درباره تفاهم با وزارت نیرو برای هوشمندسازی شبکه توزیع سراسری برق در کشور، گفت: به زودی با وزارت کشاورزی نیز در زمینه هوشمندسازی کشاورزی تفاهمنامه امضا می کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :