آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 243364
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1397 9:39
تعداد بازدید : 5124

تغییر راهبرد وزارت فاوا در دولت دوازدهم

رییس سازمان فناوری اطلاعات با بیان استقبال مردم از توسعه زیرساخت های ارتباطی کشور در دولت یازدهم، گفت: مطالبات مردم در دولت دوازدهم از جنس اقتصاد و تحول دیجیتال است.
undefined
فناوران - رسول سراییان رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در مراسم تودیع و معارفه اعضای هیات عامل این سازمان گفت: تحول دیجیتال و اقتصاد دیجیتال از سرفصل های مهم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است و سازمان فناوری اطلاعات ایران به عنوان یکی از بازوهای اجرایی وزارت ارتباطات در این حوزه وظایف و مأموریت های مهمی را بر عهده دارد.
وی با بیان تفاوت های دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه ارتباطات، افزود: در دولت یازدهم عقب ماندگی ها در توسعه نسل سوم و چهارم با سرعت بی نظیری جبران شد و این اتفاق بزرگ  و توسعه زیرساخت های ارتباطی با استقبال و پذیرش مردم فراگیر شد و دو اپراتور اصلی کشور توانستند در مدت زمان 2 سال زیرساخت های شبکه های ارتباطی را در کشور توسعه و گسترش  دهند، اما در دولت دوازدهم مطالبات از نوع دیگری است و مباحثی همچون اقتصاد دیجیتال و تحول دیجیتال، فناوری بلاک چین و رمز وارد عرصه شده اند که ازجمله فناوری های تأثیرگذار و تحول گرا در این عرصه است.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان فرصت طلایی ایجادشده برای دولت الکترونیکی، گفت: لزوم پیاده سازی زیرساخت های دولت الکترونیکی در تمام ابعاد کشور احساس می شود و دستگاه های اجرایی مطالبه گر این نیاز هستند و در وزارت ارتباطات نیز این مقوله در بالاترین سطح توسط وزیر ارتباطات پیگیری و رصد می شود.
وی با تشریح حوزه های اصلی فعالیت سازمان فناوری اطلاعات، افزود: کسب وکارهای نوپا و کمک به رشد و توسعه اکوسیستم آن ها و همچنین امنیت فضای سایبری و شبکه ملی اطلاعات و فعالیت در حوزه دبیرخانه و محتوا از دیگر فعالیت های اصلی سازمان فناوری اطلاعات است.
سراییان اقتصاد دیجیتال و تحول دیجیتال را از پیشران های توسعه فناوری اطلاعات عنوان کرد و گفت: در این راستا با دستگاه های مختلف نظیر سازمان بورس و اوراق بهادار، جهاد کشاورزی، کتابخانه ملی و مرکز اسناد، کمیته امداد امام خمینی و وزارت نیرو تفاهم نامه هایی امضا شده است که باید با بهره گیری از تمام ظرفیت های موجود در کوتاه ترین زمان ممکن اهداف مندرج در تفاهم نامه ها با همکاری طرفین محقق شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :