آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 245809
تاریخ انتشار : 3 مهر 1397 10:27
تعداد بازدید : 5257

بازگشت وجوه دزدی پیامک ارزش افزوده آغاز شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اصفهان اعلام کرد که بازگشت پول های ارزش افزوده کلاه برداری شده از مردم آغاز شده است.
undefined
فناوران- محمد جواد آذری جهرمی که دیروز به استان اصفهان سفر کرده بود، با بیان سرمایه گذاری ۴۰۵ میلیارد تومانی برای توسعه زیرساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان طی یک سال گذشته، گفت: از روز یکشنبه بازگشت ۲۲ میلیارد پول کلاهبرداری شده از مردم در حوزه خدمات ارزش افزوده آغاز شده است.
وی با تاکید بر وجود عزم راسخ برای برخورد با سو استفاده از ناآگاهی مردم در بخش ارزش افزوده، گفت: در میان کاربران دو نارضایتی عمده وجود دارد که یکی از آنها کلاهبرداری در حوزه خدمات ارزش افزوده است که رقم ۲۲ میلیارد تومان را شامل می شود.
جهرمی با اعلام اینکه بازگشت پول مردم در این پرونده آغاز شده است افزود: پرونده های دیگری نیز در دست بررسی است که به محض تکمیل آنها مردم را در جریان جزییات آن قرار می دهیم.

 دستور بررسی افزایش تعرفه ها به رگولاتوری
وزیر ارتباطات افزایش  تعرفه ها را از دیگر نارضایتی های مردم دانست و افزود: به ظاهر این افزایش، قانونی اعمال شده اما برای رسیدگی و بررسی بیشتر پرونده به کمیسیون تنظیم مقررات ارجاع شده است.
آذری جهرمی با بیان این که گزارش افزایش تعرفه ها ارایه خواهد شد گفت: سازمان تنظیم مقررات افزایش تعرفه های پهن باند را بررسی می کند.
 الزام به برون سپاری خدمات به دفاتر پیشخوان
وزیر ارتباطات همچنین گفت: بر اساس مصوبه دولت، هیچ دستگاه اجرایی دولتی اجازه ایجاد دفاتر پیشخوان را ندارد و همه ملزم به برون سپاری و واگذاری خدمات خود به این دفاتر هستند.
آذری جهرمی در جلسه شورای اداری استان اصفهان افزود: اگر دستگاه اجرایی در استان اقدام به ایجاد دفتر پیشخوان کرد، این موضوع باید به استاندار گزارش و با آن برخورد شود.
وی با بیان اینکه دفاتر پیشخوان دارای پنج نوع مختلف هستند گفت: بر اساس آیین نامه های جدید همه دستگاه های اجرایی موظف به برون سپاری خدمات خود هستند و سازمان تنظیم مقررات باید در این زمینه تذکر دهد. وی همچنین در خصوص اهداف سفر خود به استان اصفهان گفت: در این سفر 6 طرح بزرگ با اعتبار چهار هزار و 50 میلیارد ریال افتتاح و بهره برداری می شود که یکی از آنها تجهیز ورزشگاه نقش جهان به شبکه فیبرنوری و ارتباط وای فای رایگان برای خبرنگاران و تماشاچیان است.
آذری جهرمی با تاکید بر اینکه اصفهان در تجهیز ورزشگاه ها به ارتباط اینترنت پرسرعت در کشور پیشتاز است گفت: این کار مطابق با استانداردهای بین المللی صورت گرفته است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، طرح توسعه زیرساخت های فیبرنوری شهری و سرویس فیبرنوری تا درمنزل (FTTH) را از دیگر طرح های افتتاح شده در این سفر عنوان کرد و گفت: با اجرای این طرح در 270 نقطه در سطح استان خدمات فیبرنوری در منازل قابل واگذاری است.
وی بهره برداری از 790 سایت نسل سوم تلفن همراه و 595 سایت نسل چهارم تلفن همراه در 107 شهر استان اصفهان را یکی دیگر از این طرح ها اعلام کرد و گفت: این سایت ها در طول دولت دوازدهم رشد 100 درصدی داشته است.
آذری اجرا شدن 79 کیلومتر شبکه فیبرنوری به منظور پایداری بیشتر شبکه ارتباطی اصفهان و تجهیز 177 روستا به سرویس تلفن خانگی و 62 دستگاه خودپرداز را از دیگر طرح های آماده افتتاح در سفر 2 روزه خود به این استان اعلام کرد.

 تجهیز آزادی، بعد از نقش جهان
براساس این گزارش شبکه فیبر نوری برای نخستین بار در ورزشگاه های کشور و طبق استانداردهای کنفدراسیون فوتبال آسیا با هدف تامین اینترنت پرسرعت تا 10 گیگا بیت بر ثانیه راه اندازی شده است.
با راه اندازی این شبکه، همه ارتباطات پر سرعت از داخل ورزشگاه نقش جهان اصفهان روی شبکه فیبرنوری و سامانه های بی سیم وای فای به شبکه مخابرات کشور انتقال می یابد و امکان اتصال سرویس های مختلف مانند شبکه های تلویزیونی و دوربین های تصویربرداری به آن وجود دارد.
همچنین 2 سرویس مجزای اپراتور همراه اول برای پوشش شبکه نسل های سوم و چهارم تلفن همراه و وای فای آپلود برای همه تماشاچیان مسابقات فوتبال در این ورزشگاه فراهم شده است.
این طرح با اعتبار حدود 15 میلیارد ریال و با همکاری باشگاه فولاد مبارکه و اپراتور همراه اول اجرا شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :