آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 246043
تاریخ انتشار : 9 مهر 1397 8:1
تعداد بازدید : 501

دادستان تهران: سه کیفرخواست جدید درباره واردات تلفن همراه صادر شد

دادستان تهران در حاشیه نشست با مدیران گمرک کشور از صدور سه کیفرخواست دیگر در رابطه با پرونده های تلفن همراه و ارسال آن ها به دادگاه های ویژه خبر داد.
undefined
مهر- عباس جعفری دولت آبادی با اشاره به اتمام تحقیقات در پرونده صرافانی که از کارت های ملی دیگران استفاده می کردند گفت: ظرف چند روز آینده کیفرخواست نیز صادر می شود.
دادستان تهران در ادامه به اشاره به موضوعات بررسی شده در جلسه دیروز با مسوولان گمرک افزود: در این جلسه گمرک چند حوزه چگونگی ورود کالا، ارزشیابی کالا و بررسی مدارک مورد بحث قرار گرفت.
جعفری دولت آبادی با خاطرنشان کردن این نکته که پرونده های تشکیل شده در حوزه ارز و ورود کالا ابهاماتی دارد که این جلسات مرتبط با این پرونده ها تشکیل می شود، ادامه داد: در برخی پرونده ها دیده شده که وارد کننده قیمتی بیشتر از قیمت گمرک داده است و همین موضوع موجب تشکیل پرونده در دادستانی شده است؛ چراکه علاوه بر دریافت ارز، کالایی که وارد کرده هم از قیمت جهانی و هم از تعرفه گمرک بالاتر است.
وی با اشاره به بحث و بررسی پیرامون اسناد کالاها تصریح کرد: بعضا اسنادی که با کالاها وارد می شود، ممکن است معتبر نبوده و یا جعلی و قیمت آن گران تر و ارزان تر باشد.
دادستان تهران به بررسی موضوع ثبت سفارش خودرو اشاره کرد و بیان داشت: گمرک اعلام کرده بود که در رابطه با این پرونده در جریان تخلفات سازمان توسعه تجارت نبوده است؛ اما از روز اول که پرونده تشکیل شده این سوال مطرح بوده که چگونه می شود دو سازمان مهم که با یکدیگر از طریق سامانه مرتبط هستند، یکی از آن ها عنوان می کند که در جریان نبوده است.
وی افزود: این حادثه وقتی کشف شد که گمرک نامه ای به سازمان توسعه تجارت نوشت و تصریح کرد که این ثبت سفارشات اشکال دارد و پرونده ای تشکیل شد.

گمرک منافذ قاچاق کالا را ببندد
دادستان تهران در رابطه با قاچاق کالا اظهارامیدواری کرد که سازمان گمرک بخش بیشتری در این زمینه سرمایه گذاری کند و یادآور شد: قاچاق کالا امروز به تولید ملی آسیب رسانده و موجب ورود کالاهای لوکس و تشریفاتی به کشور و یأس تولیدکنندگان داخلی شده است؛ چراکه کالای قاچاق بازار را پُر کرده است.
وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه این جلسه به حل برخی ابهامات و توقف قاچاق کالا کمک کند به مصداقی که در آن فردی تلفن های همراه قاچاق را در قالب مسافربری به کشور وارد کرده است، اشاره کرد و افزود: فردی که متواری است بدون اینکه مسافرتی داشته باشد و یا از کشور خارج شود با ثبت سامانه توانسته است ۱۶ هزار تلفن همراه را وارد کشور کند.
جعفری دولت آبادی خاطرنشان کرد: امیدواریم گمرک منافذ را ببندد و در بخش ورود کالا کنترل بیشتری داشته باشد.
 توقیف حساب ها و اموال متهم پرونده سکه ثامن 
وی با اشاره به آخرین وضعیت پرونده سکه ثامن اظهار کرد: متاسفانه یک روز قبل از تشکیل پرونده قضایی متهم از کشور خارج شده و چند روز قبل از آن نیز همسرش را از کشور خارج کرده؛ اما تمام حساب ها و اموالش از جمله املاک و تعدادی اتومبیل گران قیمت توقیف شده است.
جعفری دولت آبادی با ابراز تاسف از اینکه چرا باید افرادی در قالب فروش سکه اقدام بانکی انجام دهند، در تشریح اقدامات مجرمانه صورت گرفته در این پرونده، گفت: افراد از این فرد سکه خریداری کرده و آن را تحویل نمی گرفتند و می توانستند سود آن را دریافت نمایند، در حدی که یک سپرده گذاری در حد کلان انجام شده و افراد زیادی را جذب کرده بودند.
دادستان تهران بار دیگر از مردم خواست که غیر از بانک و موسسات مالی مجاز، به هیچ شرکت و موسسه ای اعتماد نکنند و تاکید کرد: جز بانک و موسسات مالی مجاز، هیچ شرکت و موسسه ای حق ندارد به مردم سود پرداخت کند و پرداخت سود به خصوص در قالب سپرده های کلان جرم است و در قانون مبارزه با اخلالگران به این موضوع تاکید شده است.
وی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه صورت گرفته در این پرونده خاطرنشان کرد که افرادی شکایت کرده اند و پرونده در دادسرای تهران مفتوح است و امیدواریم که با کمک ترکیه، متهم به کشور بازگردد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :