آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 246251
تاریخ انتشار : 12 مهر 1397 9:33
تعداد بازدید : 6615

وزیر ارتباطات در مراسم رونمایی از برنامه راهبردی 5 ساله ارتباطات سیار ایران

«همراه اول» لوکوموتیو پرقدرت مسیر حرکتی ایران دیجیتال است

با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه راهبردی ۵ ساله آتی همراه اول رونمایی شد.
undefined
فناوران- در مراسمی که با حضور محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، حمید فرهنگ مدیرعامل همراه اول، مهدی اخوان بهابادی رییس هیات مدیره همراه اول و جمعی از مدیران ارشد این شرکت در روز اول نمایشگاه تلکام در سالن اختصاصی این اپراتور برگزار شد، برنامه راهبردی ۵ ساله همراه اول رونمایی شد.
این برنامه با ماموریت «تحقق رویای دیجیتال» در تلاش است تا به عنوان یکی از رهبران بازار ICT منطقه، به ارائه خدمات و راهکارهای هوشمند برای توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال بپردازد. 
حمید فرهنگ در این مراسم با اشاره به رونمایی از راهبرد ۵ ساله آتی همراه اول گفت: ما در ۹ ماه گذشته برنامه راهبرد ۵ ساله همراه اول را بنا بر مأموریت های شرکت، تدوین کرده ایم. امیدواریم که مثل همیشه با یاری خدا، به  توسعه فضای فناوری کشور به فراگیر شدن حوزه کسب و کار در این کمک کنیم. 
مدیرعامل همرا اول ادامه داد: غیر از چشم اندازمان که تبدیل شدن به یکی از رهبران ICT در منطقه است. همچنین حوزه کسب وکار همراه اول فراتر از گذشته خواهد شد و شرکت های زیادی با ماموریت های متنوع به خانواده همراه اول اضافه می شوند.  فرهنگ ضمن بیان این نکته که درگذشته همراه اول شرکتی بود که بیشتر در حوزه ارتباطات و برقراری شبکه های ارتباطی فعال بود، گفت: در حال حاضر شرکت های همسو به خانواده همراه اول اضافه شده است و ما به دنبال شرکت های فراتر از کسب وکارهای اصلی هستیم. شرکت «مبین نت» و «امن افزار» به مجموعه اضافه شده اند و به دنبال اضافه شدن «حرکت اول» هستیم. امیدواریم این اکوسیستم به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کمک کند.
 انتظارات بزرگ از همراه اول
در ادامه این مراسم آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مدیریت جوان در همراه اول، گفت: شواهد جوانی در همراه اول مشخص است. مسیر حرکتی اقتصاد دیجیتال و ساخت ایران دیجیتال نیاز به نیروی جوان دارد. مدیرعامل جوان، رئیس هیات مدیره جوان، هیات مدیره جوان و تیم جوان همراه اول پرقدرت پای کار آمده اند و در سال گذشته توانسته اند نقش مهمی در توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات داشته باشند.
جهرمی ادامه داد: من از دوستان همراه اول تشکر ویژه می کنم که در توسعه ایران دیجیتال، برنامه ۵ ساله خود را تنظیم کرده اند. از این شرکت انتظار بزرگی داریم. اتصال مدارس کشور تا پایان امسال به شبکه پرسرعت پهن باند جزو ماموریت هایی است که همراه اول با حمایت دولت پیگیری می کند. بحث هوشمندسازی مصرف انرژی و فعالیت در حوزه کشاورزی هوشمند جزو پروژه هایی است که همراه اول در آن ورود خواهد کرد.
وزیر ارتباطات با تشکر از پیگیری همراه اول در رفع مشکلات مردم گفت: پیگیری و حل مشکلاتی که برای مردم در مجموعه سرویس های ارزش افزوده به وجود آمده بود، با حرکت شجاعانه ای که مدیران همراه اول انجام داده اند و مشکل را خودشان شناسایی و برطرف کردند، حرکت ارزشمندی بود. امیدواریم این مسیر شفافیت با انرژی بیشتری پیگیری شود.
وی گفت: از مدیرعامل، اعضای هیات مدیره همراه اول و همچنین سهامداران همراه اول که نقش بی بدیلی در توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات دارند، نیز تشکر می کنم.
همچنین با اعلام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، همراه اول و راه آهن جمهوری اسلامی ایران برای پوشش کامل نسل سه و چهار اینترنت همراه در جاده های ریلی کشور تفاهم نامه امضا می کنند.
آذری جهرمی در مراسم افتتاح نوزدهمین نمایشگاه مخابرات و اطلاع رسانی (ایران تلکام) گفت: برای پوشش جاده ای کمیته ای تشکیل شده است که بتوانند پوشش جاده ای تلفن همراه را تکمیل کنند. برای این کار برنامه ای داریم که تا پایان سال ۹۸ و آغاز سال ۹۹ تمام جاده ها تحت پوشش باشد. امیدواریم، سال آینده که در خدمت شما هستیم هیچ نقطه ای خارج از پوشش جاده ای نباشد.
جهرمی در این مراسم از همکاری همراه اول و راه آهن جمهوری اسلامی ایران خبر داد و اعلام کرد: در مسیر ریلی تفاهمی بین همراه اول و شرکت راه آهن امضا خواهد شد که مسیرهای پرتردد راه آهن را تا شهریور سال ۹۸ تحت پوشش شبکه های نسل سه و چهار قرار گیرد. 
به گفته جهرمی ، پوشش ریلی نسل سوم همراه اول هم اکنون ۳۷ درصد است که با امضا این تفاهم نامه به ۱۰۰ درصد پوشش ریلی خواهد رسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :