آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 246280
تاریخ انتشار : 13 مهر 1397 10:52
تعداد بازدید : 5227

با وجود تحریم‌ها

حجم صادرات «شهید قندی» افزایش یافت

مدیرعامل شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی با بیان اینکه با وجود تحریم و مشکلات متعدد حجم صادرات نسبت به سال قبل افزایش یافته، گفت: در آفریقای غربی، افغانستان، عراق و سوریه مشتری داریم و به ویژه برای بازسازی زیرساخت های سوریه پیشنهادهای جدید دریافت کرده ایم.
undefined
مخابرات ایران- حمیدرضا قدری با بیان اینکه واگذاری ۲ میلیون پورت پرسرعت نوری توسط مخابرات هدفگذاری شده و برای این هدف نیاز به احداث ۴۰۰ هزار کیلومتر فیبر نوری است گفت: در مناقصه خارجی اخیر متوجه شده ایم که کیفیت محصول شرکت کارخانجات شهید قندی از محصولات شرکت های اسپانیایی نیز بالاتر است و در سطح بالای جهانی حرف هایی برای گفتن داریم.
وی گفت: با همکاری شریک استراتژیک مان شرکت مخابرات ایران برای توسعه زیرساخت های کشور در بخش کابل و دیگر تجهیزات زیرساختی اعلام آمادگی می کنیم تا خدماتی به موقع و با کیفیت ارایه دهیم.
قدری در پاسخ به این سوال که آیا شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی دارای همکار یا شریک خارجی است گفت: همواره در حال مطالعه و تحقیق و توسعه هستیم و برای انتقال دانش فنی و فناوری به دنبال شریک گزینی خارجی بود ه ایم، در حال حاضر نیز در تامین مواد اولیه با چند شرکت خارجی همکاری داریم و حتی شرکت های خارجی بیشتری در دوران پساتحریم برای همکاری های جدید اعلام آمادگی کرده اند.
مدیرعامل شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی در پاسخ به این سوال که آیا تولیدات این کارخانه در بازار داخلی به فروش می رسد یا به خارج نیز صادرات دارد گفت: در آفریقا غربی، کشورهای مشترک المنافع (CIS)، افغانستان، عراق و سوریه مشتری داریم و به ویژه برای بازسازی زیرساخت های سوریه پیشنهاد دریافت کرده ایم.
وی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه رشد شدید نرخ ارز چه تاثیری بر درآمدهای این واحد تولیدی داشت گفت: تاثیر نرخ ارز بر سود و زیان شرکت از دو منظر سرمایه در گردش و قیمت تمام شده قابل بحث است.
قدری ادامه داد: در این مدت میزان مطالبات و اعتبارات سرمایه در گردش سه تا چهار برابر افزایش یافت؛ قیمت جهانی فیبر از ۷/۷ دلار به ۱۲ دلار و نرخ تامین ارز از سامانه سنا از سه هزار و ۵۰۰ تومان به ۱۲ هزار تا ۱۳هزار تومان تغییر کرد که در نهایت این عوامل باعث تاثیر تورم چشم گیر در قیمت تمام شده محصول شده است.
مدیرعامل شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی در باره این که چه بخشی از تولیدات شرکت در داخل کشور مصرف و چه سهمی صادر می شود گفت: علیرغم تحریم و مشکلات متعدد، صادرات این واحد تولید نسبت به سال قبل افزایش یافته و با توجه به قراردادهای پیش رو افزایش چند برابری هجم صادرات در سال آینده را پیش بینی می کنیم.
قدری به مدیران مخابرات پیشنهاد کرد که کنسرسیومی متشکل از شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی و شرکت مخابرات ایران برای اجرای پروژه های خارجی تشکیل شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :