آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 246312
تاریخ انتشار : 14 مهر 1397 10:47
تعداد بازدید : 5005

هشدار شرکت وابسته به شهرداری به تهرانی‌ها

نصب دکل مخابراتی روی منازل مجوز می خواهد

مدیرعامل شرکت ارتباطات شهر در هشدار به شهروندان تهرانی گفت: در غیاب مجوز شهرداری تهران برای قرارگیری دکل های مخابراتی روی پشت بام های خود با شرکت های مخابراتی وارد مذاکره نشوید چراکه این موضوع می تواند خطر آفرین باشد.
undefined
ایسنا - قنادان گفت: دکل های مخابراتی منشا نگرانی مردم درباره عوارض تشعشعات الکترو مغناطیسی این
دکل هاست.
وی افزود: همچنین نگرانی دیگر مردم درخصوص استقامت این سازه ها در برابر حوادثی همچون زلزله و طوفان است و همچنین بارگذاری که روی ساختمان ها می شود که باری را بر ساختمان تحمیل می کند. البته مزاحمت های بصری نیز مورد توجه شهروندان است که همگی اینها باید به دقت مورد بررسی قرار 
گیرد.
وی ادامه داد: درمورد تشعشعات باید گفت که در شرایط فعلی کمترین نگرانی وجود دارد. دکل های مخابراتی که روی پشت بام منازل قرار می گیرند زیرا تشعشعات آنها باید تابع استانداردهای موجود باشند که توسط شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسیده و توسط شرکت ارتباطات شهر نیز پایش می شود. ضمن اینکه فاصله لازم در جهت حفظ سلامت شهروندان باید در قرارگیری این سازه ها رعایت
شود.
قنادان تاکید کرد: درباره هر دکلی که مجوز احداث از شرکت ارتباطات شهر گرفته باشد استانداردها به صورت سختگیرانه لحاظ می شود. در حقیقت ما با سلامت شهروندان معامله نخواهیم کرد و در این خصوص شهروندان نباید نگرانی داشته باشند.
مدیرعامل شرکت ارتباطات شهر به موضوع ایستایی سازه های دکل های مخابراتی داخل شهر پرداخت و افزود: هر سازه توسط مهندسین ناظر به لحاظ استقامت خود سازه و ساختمانی که روی آن قرار می گیرد مورد بررسی قرار می گیرد و نهایتا در صورت تایید مجوز صادر خواهد شد. به هیچ وجه شهروندان نباید با شرکت های مخابراتی در غیاب مجوز شهرداری همکاری کنند چراکه این موضوع می تواند خطرآفرین باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :