آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 247481
تاریخ انتشار : 18 مهر 1397 8:40
تعداد بازدید : 362

حل مشکل ایرانیان مقیم کره برای افتتاح حساب بانکی

دبیرکل اتاق بازرگانی ایران و کره از حل مشکل ایرانیان مقیم کره جنوبی برای افتتاح حساب بانکی در این کشور خبر داد.
undefined
ایلنا- پویا فیروزی از حل مشکل ایرانیان مقیم کره جنوبی برای افتتاح حساب بانکی در این کشور خبر داد و گفت: مطابق اعلام سفارت ایران در این کشور  روز جمعه ۱۳ مهر ۵ اکتبر اتبارع ایرانی می توانند در کلیه شعب بانک های KEB–HANA و WOORI افتتاح حساب کنند و کلیه امور بانکی خود را انجام دهند.
وی در خصوص تاثیر تصویب لایحه مبارزه با پولشویی و تروریسم در مجلس شورای اسلامی و نقش آن در روابط ایران و کره جنوبی گفت: تصویب اینگونه قوانین شفافیت زا که باعث از بین رفتن شبهات در خصوص نقل و انتقال بانکی می شود به طور حتم در میزان نقل و انتقال مالی کشور تاثیر مستقیم می گذارد؛ حال چه این کشور کره باشد چه کشورهای دیگر.
فیروزی اظهار داشت: کره جنوبی همانند چین عضو این معاهده بین المللی است و دولت این کشور حساسیت ویژه ای روی مبادلات بین المللی و نقل و انتقال پول دارد و شرکت هایی که تحت هر عنوان فعالیت های مشکوک داشته باشند را مورد بازخواست قرار می دهد.
وی تصریح کرد: عمده تجارت ما با کره شامل کالاهایی است که اصطلاحا «های تکنولوژی» گفته می شوند و ما همواره جزو بازارهای اصلی این کشور بودیم اما با خروج آمریکا از برجام این شرکت ها دچار برخی از محدودیت ها شدند اما بحث دیگر آن بود که اگر این شرکت ها به هر طریقی این تحریم ها را دور می زدند مشکلات بانکی بین المللی هنوز پابرجا بود که اکنون با تصویب این لایحه در مجلس قسمت اعظمی از این مشکلات حل خواهد شد.
وی افزود: پس از اعمال تحریم های آمریکا صادرات ما ۴۰ درصد و واردات ۱۱ درصد کاهش داشته است که بخشی از این کاهش به سبب اتخاذ برخی سیاست ها و قوانین داخلی همچون ممنوعیت واردات لوازم خانگی ساخته شده به کشور بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :