آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 248620
تاریخ انتشار : 23 مهر 1397 7:23
تعداد بازدید : 84

سامانه های پایش امواج رادیویی افزایش می یابند

مدیرکل نظارت بر سرویس های رادیویی رگولاتوری با بیان روند صعودی شکایت از تشعشعات امواج رادیویی گفت: این در حالی است که تاکنون هیچ اثری از امواج الکترومغناطیسی بر بیماری ها ثابت نشده است.
undefined
مهر - غلامرضا خاکسار با بیان اینکه بررسی ها نشان می دهد که مردم از نصب آنتن های تلفن همراه و سایر تجهیزات رادیویی به دلیل تشعشعات این تجهیزات نگرانند گفت: از سال ۸۰ تاکنون شاهد روند صعودی میزان شکایات از تشعشعات امواج رادیویی و الکترومغناطیسی در کشور هستیم.
وی ادامه داد: طی ۶ ماهه اول امسال ۳۷۰ مورد شکایت از این تشعشعات به ثبت رسیده و این در حالی است که در سال ۹۶ میزان کل شکایات در یک سال ۵۸۷ مورد بوده است.
مدیرکل دفتر نظارت بر سرویس های رادیویی رگولاتوری با بیان اینکه میزان شکایات از تشعشعات بر مبنای پراکندگی کل سطح جغرافیایی کشور است، افزود: اگرچه اثرات حرارتی امواج الکترومغناطیسی، موضوعی ثابت شده است اما تاکنون اثر این امواج بر بیماری ها ثابت و تایید نشده است.
خاکسار با تاکید بر اینکه با این حال برای کاهش نگرانی های مردم، رگولاتوری سامانه های پایش امواج را در برخی نقاط کشور نصب کرده و به زودی این سامانه ها افزایش نیز پیدا خواهد کرد، گفت: سامانه پایش امواج بر مبنای تراکم جمعیت، حساسیت مناطق، آسیب پذیری افراد و میزان نگرانی مردم بر مبنای تعداد شکایات منطقه مورد نظر نصب شده است.
وی گفت: بررسی ها نشان می دهد که در مرکز و شرق تهران، میزان نگرانی از نصب تجهیزات رادیویی بیشتر بوده و بر این مبنا سامانه های پایش را در مناطق بیشتری نصب کرده ایم.
مدیرکل دفتر نظارت بر سرویس های رادیویی رگولاتوری گفت: این سامانه ها به صورت آنلاین امواج الکترومغناطیسی را سنجش و رصد می کنند و تاکنون حتی یک نمونه هم که نزدیک به سطح استاندارد (۲۸ ولت بر متر) است، مشاهده نشده است.
به گفته خاکسار، امواج ساطع شده از تجهیزات منصوبه در مکان های مختلف، کمتر از ۵ ولت بر متر بوده است.
وی با بیان اینکه تعداد منابع انتشار امواج و فاصله آن از منبع انتشار در سامانه های پایش رگولاتوری اندازه گیری می شود، افزود: دستگاه های پایش امواج در نقاطی نصب می شود که بالاترین حد تشعشع را دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :