آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 248925
تاریخ انتشار : 30 مهر 1397 8:42
تعداد بازدید : 4828

11 رتبه

رییس سازمان فضایی ایران با بیان اینکه طی هفته های آینده ماهواره پیام امیرکبیر برای پرتاب تحویل پرتابگر می شود، گفت: ایران رتبه اول منطقه در حوزه فضایی به حساب می آید به طوری که در سال 2016 در مهندسی فضا رتبه 14 دنیا بودیم که در سال 2017 سه پله افزایش رتبه پیدا کرده ایم و به رتبه 11 در دنیا رسیده ایم.
undefined
وزارت فاوا - مرتضی براری با بیان پایان مراحل ساخت و آماده سازی ماهواره پیام امیرکبیر گفت: این ماهواره سنجشی و با قدرت تفکیک مکانی 40 متر است که تست های آن با موفقیت انجام شده و طی هفته های آینده برای عملیات پرتابگر تحویل می شود.
وی کاربرد ماهواره پیام امیرکبیر را برای پایش زمین های کشاورزی و تعیین میزان تشعشعات فضایی عنوان کرد و افزود: ایران رتبه اول منطقه در حوزه فضایی به حساب می آید به طوری که در سال 2016 در مهندسی فضا رتبه 14 دنیا بودیم که در سال 2017 سه پله افزایش رتبه پیدا کرده ایم و به رتبه 11 در دنیا رسیده ایم و ما امیدواریم این اقتدار علمی به اقتدار فناوری و اقتدار صنعتی و  اقتصادی برسد.
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه امروزه فضا یک فرصت و دغدغه برای کسب ثروت است، اظهار کرد: اقتصاد فضا به عنوان اقتصاد نوظهور مطرح است بطوریکه در ده سال گذشته بیش از 139 درصد رشد داشته که متوسط رشد آن نسبت به متوسط اقتصاد جهان 6 و نیم برابر بیشتر بوده و تا 20 سال آینده این رشد ادامه دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :