آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 249251
تاریخ انتشار : 12 آبان 1397 8:11
تعداد بازدید : 1256

معاون توسعه معاونت علمی:

شرکت های استارت‎آپ ۱۵درصد رشد کرده اند

معاون توسعه مدیریت و سرمایه معاونت علمی گفت: شرکت های استارت‎آپی و نوپای دانش بنیان از پشتوانه اندیشه و علم افراد فرهیخته برخوردارند و این موضوع باعث توقف ناپذیری آنان می شود.
undefined
معاونت علمی ریاست جمهوری - علیرضا دلیری در گردهمایی سراسری مدیران صندوق کارآفرینی امید گفت: کشورهایی که پیشرفت کرده و توانسته اند سرعت ویژه ای در رشد اقتصاد داشته باشند، بر فعالیت نخبگان در بستر فناوری های نوین تکیه کرده اند.
دلیری با بیان اینکه امروز بیش از ۳۷۰۰ شرکت دانش بنیان در ایران وجود دارد، گفت: در شرایط اقتصادی کنونی کشور که شرکت های سنتی با سرعت رشد پایینی مواجه بوده اند، شرکت های دانش بنیان رشد قابل توجهی داشته اند. در رصد معاونت علمی رشد بالای ۱۵ برابری برخی از این شرکت ها را شاهد بوده ایم. معاون توسعه مدیریت و سرمایه معاونت علمی افزود: امروزه در دنیا کارخانه های تولیدی و خودروسازی شرکت های نخست دنیا نیستند، بلکه پلتفرم های استارت‎آپی و شرکت های با بستر دانشی حرف اول را می زنند. در کشور ما نیز همین بستر در حال شکل گیری است.  به گفته وی، زمانی شرکت های بزرگ کشور در زمینه پتروشیمی، سیمان، خودروسازی و غیره بود، اما با بررسی تازه ای می توان دریافت که رشد این شرکت ها امروزه حتی رو به کاهش است. درحالی که استارت‎آپ هایی ظرف یک سال تحولی در حوزه تخصصی خود در کشور ایجاد کرده و بیش از چند ۱۰ هزار شغل ایجاد می کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :