آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 249699
تاریخ انتشار : 23 آبان 1397 13:31
تعداد بازدید : 8399

معرفی چراغ های خورشیدی آرسا استور در تراکنش

امروزه تولید برق از مواد تجدیدناپذیر و سوخت‎های فسیلی هزینه‎های مادی و زیست‎محیطی فراوانی دارد، بهتر است از فناوری‎های ارزان‎تر و تجدیدشونده استفاده شود. با توجه به اقلیم مناسب کشور و وفور تابش خورشید، یکی از بهترین و مقرون به صرفه‎ترین فناوری‎ها، تولید برق با استفاده از انرژی تابش خورشیدی و یا استفاده از چراغ یا ابزاری‎است که با نور خورشید کار می‎کند. یکی از شرکت هایی که دراین زمینه فعالیت می کند، آرسااستور نام دارد که در بخش استارت آپ های نمایشگاه تراکنش امسال حضور یافته است. در این خصوص گفت وگوی کوتاهی کردیم با فرشته یزدانی، مدیربازاریابی و فروش شرکت آرسااستور تا با محصولات و خدمات این شرکت آشنا شویم.
undefined
  راجع به شرکت و محصولات و خدمات آن توضیح دهید.
شرکت آرسا استور در در زمینه واردات و فروش چراغ‎های خورشیدی فعالیت دارد. چراغ‎هایی که مستقیما از نور خورشید برای روشنایی استفاده می‎کند. در طول روز نور خورشید را با استفاده از پنل‎های خورشیدی ذخیره می‎کند و در هنگام تاریکی روشن می‎شوند.
  تنوع و اندازه این چراغ‎ها به چه صورتی است؟
این چراغ‎ها برای مصارف گوناگون با قدرت روشنایی متفاوت طراحی و ساخته شده‎اند. از چراغ‎های دفنی و فانوس‎های خورشیدی کوچک تا چراغ‎های بزرگ با نوردهی بالا که برای معابر و اماکن بزرگ استفاده می‎شود. جدیدترین محصول all in one نام دارد که مشکلات طراحی‎های قبلی را از بین برده است. به این صورت که پنل و باتری و LED و اینونتور از هم جدا نیستند و به صورت یکپارچه نور خورشید را ذخیره و تبدیل به روشنایی در زمان‎های تاریک می‎کند. قابلیت تنظیم میزان خروجی نور دارد و به حرکت حساس است و در زمان سکون خروجی نور کمتری دارد.
  این محصول از نظر قیمت و هزینه‎های مصرفی قابل رقابت با چراغ‎های قدیمی است؟
از لحاظ قیمت در نگاه اول چراغ‎های خورشیدی 50 درصد از چراغ‎های معمولی گران‎ترند؛ ولی با توجه به عدم استفاده از کابل و برق‎کاری و عدم خرید لامپ و اینکه هزینه مصرف برق و تعمیر و نگهداری ندارد، با محاصبه همه این‎ها، نهایتا تا یک‎سال اول تمام هزینه‎ها را برمی‎گرداند و پس از آن سودآور خواهد بود.
  دامنه قیمتی این محصولات چقدر است؟
محصولات ما از چراغ‎های خورشیدی کوچک و قابل حمل که برای مسافرت و کمپ استفاده می‎شود با قیمت  100 هزار تومان شروع می‎شود تا چراغ‎های بزرگ، که با توجه به نوع و اندازه پنل و باتری و قدرت خروجی نور هزینه تمام شده بالاتر می‎رود و تا 10 میلیون تومان هم می‎رسد. ولی بیشترین فروش ما در حدود قیمت 400 تا 500 هزار تومان است.
  خدمات پس از فروش و طول عمر این چراغ‎ها چگونه است؟
 طول عمر پنل‎ها کلا زیاد است و قاعدتا مشکلی برای آنها پیش نمی‎آید. فقط نوصیه می‎شود هرچند وقت با دستمال گرد و غبار آن پاک شود. در رابطه با LED، طول عمر آنها ساعتی و از 30 هزار ساعت به بالاست که حدود 15 سال طول می‎کشد. در مورد باتری نیز یک‎سال یا یک‎سال و نیم است که کاربر به راحتی می‎تواند آن را تعویض کند. البته بعضی از باتری‎ها هم طول عمر بیشتری نیز دارند. ضمن اینکه این محصولات گارانتی تعویض دارند و به جز موارد شکستگی و آتش‎سوزی و پرت شدن، تا 3 سال قابل تعویض است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :