آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 251950
تاریخ انتشار : 15 دی 1397 11:2
تعداد بازدید : 7237

رییس صندوق نوآوری اعلام کرد:

حمایت از شرکت های دانش‎بنیان برای صادرات

رییس صندوق نوآوری بر ضرورت حمایت از محصولات شرکت های دانش‎بنیان که توانایی رقابت با نمونه های مشابه خارجی دارند تاکید کرد و گفت: این قبیل شرکت‎ها که پتانسیل صادراتی دارند حمایت می‎شوند.
undefined
صندوق نوآوری - علی وحدت در جمع مدیران عامل شرکت‎های دانش‎بنیان استان خراسان رضوی، افزود: بحث ایجاد فرصت های صادراتی و حمایت از توسعه بازار محصولات دانش‎بنیان یکی از برنامه‎های مهم صندوق نوآوری وشکوفایی محسوب می‎شود. در همین راستا به دنبال ابزارسازی‎های لازم هستیم که یکی از آنها تخفیف سود صادراتی است.
وحدت گفت: یکی دیگر از سیاست های صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت از حضور شرکت‎های دانش‎بنیان در نمایشگاه های خارجی به منظور توسعه بازار و صادرات محصولات دانش‎بنیان است از این رو چنانچه شرکت‎ها، پیشنهاد حضور در نمایشگاه های خارجی برای شناسایی بازار هدف و توسعه محصولات دانش‎بنیان خود را داشته باشند، صندوق آمادگی لازم برای حمایت از حضور آنها در این نمایشگاه ها را دارد. همچنین برای تقویت شرکت‎ها در حوزه صادرات امکان حمایت برای دریافت تاییدیه‎های فنی بین المللی در صندوق فراهم است.
رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه برای کاهش بروکراسی موجود در ارایه خدمات صندوق به خصوص اعطای تسهیلات، برنامه متنوعی در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: واقعیت این است که تاکنون به اندازه انتظاری که از ما رفته است، نتوانسته ایم انتظارات را برآورده کنیم اما قطعا در آینده نزدیک اتفاقات خوبی در این عرصه در صندوق رخ خواهد داد.
وحدت با بیان اینکه استان خراسان رضوی پتانسیل بالایی در حوزه فناوری دارد، تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از شرکت‎های فناور این استان سابقه فعالیت چندین ساله دارند به طوری که ظرفیت و توانمندی های این شرکت‎ها دارای شهرت ملی و بین المللی است.
وی گفت: در کنار توجه به توسعه پارک های علم و فناوری و مراکز رشد باید همزمان نگاه ویژه‎ای به توسعه و رشد شرکت‎های بزرگ دانش‎بنیان نیز داشته باشیم تا بتوانند نقش کشنده و به اصطلاح کمک کننده برای شرکت‎های کوچکتر را ایفا کنند.
وی خطاب به فناوران این عرصه گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی قول می دهد همواره برای توسعه این فعالیت ها در کنار شما باقی بماند.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با تشریح دو برنامه جدید برای حمایت از شرکت‎های دانش‎بنیان گفت: صدور ضمانت نامه در کمترین زمان ممکن و اعطای تسهیلات با اعتبارسنجی به صورت سرمایه در گردش از طریق منابع بانکی صندوق از جمله برنامه‎های طراحی شده به شمار می روند که بزودی جزییات بیشتری از آن اطلاع‎رسانی خواهد شد تا شرکت‎ها با کمترین بروکراسی از حمایت‎های صندوق نوآوری شکوفایی بهره مند شوند.
در این نشست که با حضور بیش از ۷۰ شرکت دانش‎بنیان استان خراسان رضوی برگزار شد، تعدادی از مدیران عامل شرکت‎ها دغدغه‎ها و سوالات خود را در خصوص چگونگی بهره مندی از خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی مطرح کردند که وحدت رییس هیات عامل به همراه خیاطیان عضو هیات عامل و قربانی معاون تسهیلات و تجاری سازی پاسخ دادند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :