آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 252890
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1397 8:53
تعداد بازدید : 1261

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک خبر داد:

تاسیس آزمایشگاه بلاک چین و رمز ارز

مدیر عامل شرکت خدمات انفورماتیک گفت: شرکت خدمات انفورماتیک برای پیشبرد فناوری بلاک چین با طراحی مدل جدیدی از کسب و کار در این حوزه، گام هایی نو در این فناوری برداشته است.
undefined
فناوران- سید ابوطالب نجفی در هشتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت در سخنانی با تاکید بر اینکه هدف از بهره برداری از بلاک چین، کسب مزیت رقابتی جدید و خلق طرحی نو در مدل های کسب و کار موجود است، گفت: معتقدیم فناوری بلاک چین زمانی بر خلق بهینه ارزش می افزاید که بزرگ ترین اکوسیستم ممکن از ذی نفعان را در اختیار داشته باشد و در این صورت نویدبخش شفافیت، نظارت و پایداری بیشتر برای جامعه خواهد بود.
وی با بیان اینکه  بلاک چین فناوری است که با ظهور بیت کوین معرفی شد؛ اما بسیار فراتر از رمزارزها و انتقال پول است، افزود: این فناوری می تواند به کاهش هزینه ها، بهبود فرایندهای خاص، ردیابی اطلاعات مشتری، افزایش امنیت و کاهش تقلب و کلاه برداری و همچنین افزایش شفافیت کمک کند. اما فناوری بنیادی بلاک چین برای پیاده سازی در کاربردهای تجاری گسترده، هنوز آماده نیست. این فناوری دچار سردرگمی واژه ها و انتظارات غیرواقع بینانه شده است و شرکت ها هنوز با چالش هایی در زمینه مقیاس پذیری، انطباق با قوانین، مدل حاکمیت قوی، هویت سنجی و پیچیدگی فناوری مواجه هستند .
وی پیشنهاد کرد تا زمان به بلوغ رسیدن این فناوری، سازمان های پیشرو، افزایش دانش و انجام پروژه های آزمایشی که بتوانند به توسعه این مفهوم کمک کنند را در دستور کار قرار دهند.
نجفی افزود: ظهور بلاک چین با از میان برداشتن واسطه ها و همچنین ارائه خدمات جدید در حوزه رمز ارزها، چشم انداز جدید «بانک داری بدون بانک» را مطرح ساخته است. 
وی با اشاره به اینکه تحول عظیمی در مدل های کسب و کار رخ داده و آن، به رسمیت شناخته شدن اشیا بعنوان یک موجودیت مستقل در کسب و کارهاست اظهار کرد: اشیا برای تعامل با یکدیگر، به یک بستر اعتماد نیاز دارند. بلاک چین و قراردادهای هوشمند بعنوان فونداسیون اعتمادساز آینده بین اشیاء عمل خواهد کرد. بنابراین، جهان آینده، جهان اشیای هوشمند، قراردادهای هوشمند و کسب و کارهای هوشمند خواهد بود.
نجفی با بیان اینکه بلاک چین از این حیث انقلاب بنیادی محسوب می شود که نخستین بار در تاریخ، با تکیه بر فناوری، می توان اعتماد ایجاد کرد، گفت: فن آوری بلاک چین این ظرفیت را دارد که مدل های کسب و کار را از مدل های اعتماد بر پایه عامل انسانی و سازمان های واسطه به مدل های اعتماد بر پایه الگوریتم تبدیل کند؛ بنابراین در صنایعی نظیر صنعت مالی که اساس کسب درآمد، عملکرد در نقش نهاد اعتماد است، مدل کسب و کار موجود به شدت تهدید خواهد شد. 
وی با بیان اینکه فناوری بلاک چین یک تفاوت عمده با دیگر فناوری ها دارد و می تواند در ساختن جهانی بهتر ایفای نقش کند، اظهار کرد: به نظر می رسد این فناوری فرصتی برای حل برخی از مشکلات تاریخی جوامع انسانی باشد. 
مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک همچنین گفت: رصد کسب دانش تئوری بلاک چین و رمز ارزها و پلتفرم های مختلف بلاک چینی، تاسیس آزمایشگاه بلاک چین و رمزارز، ایجاد محیط توسعه و تست انواع پلتفرم ها و راهکارها و میزبانی از فین تک های فعال در حوزه بلاک چین با هدف جذب و تربیت نیروی انسانی متخصص و پیاده سازی راهکارهای مالی و بانکی مبتنی بر بلاک چین در قالب پلتفرم بلاک چینی برنا از اقدامات این شرکت در حوزه بلاک چین است.
گفتنی است که در نمایشگاه جانبی این همایش، از دو محصول جدید شرکت خدمات انفورماتیک با عنوان پلتفرم بلاکچینی (برنا) و هاب بانکداری باز (شاهین) رونمایی شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :