آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 252893
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1397 9:0
تعداد بازدید : 6992

4 خبر خوش رییس کل بانک مرکزی

سرویس «برداشت مستقیم» عملیاتی شد

رییس کل بانک مرکزی اتفاقات مهم در حوزه نظام های پرداخت از جمله «برداشت مستقیم»، «ارز رمزها»، «ارتقای استاندارد کارت ها» و «فناوری زنجیره بلوک» را تشریح کرد.
undefined
فناوران- عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی در پیامی ویدیویی به هشتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت با اشاره به وعده خبر خوش در حوزه نظام های پرداخت که پیش از این وعده آن را داده بود گفت: یکی از اتفاقاتی که می تواند تاثیر مهمی در توسعه کسب و کارها داشته باشد، خدمات برداشت مستقیم است و این در اغلب بانک های کشور عملیاتی شده و می توانیم آن را به عنوان یک ابزار و بستر مهم در توسعه کسب و کارهای نوپا به کار بگیریم.
وی یادآور شد: ما مطمئنیم با راه اندازی و استفاده از این سیستم توسط کاربران و کسانی که درصدد توسعه کسب و کارهای خود هستند، دغدغه های این فعالان از نظر جمع آوری وجوه از بین خواهد رفت.در واقع دغدغه جمع آوری وجوه ناشی از کسب و کار دیگر وجود نخواهد  داشت.
همتی با بیان اینکه دومین خبر در خصوص ارز رمزهاست افزود: همکاران من در بانک مرکزی سیاست نامه ارز رمزها را در وب سایت بانک منتشر کرده اند ضمن انکه در جریان برگزاری دو روزه همایش حتما صاحبان فن در این زمینه به اظهارنظر خواهند پرداخت و ما منتظر خواهیم بود تا صاحب نظران و صاحبان فن در این زمینه به ارایه پیشنهادهای خود بپردازند.
رییس کل بانک مرکزی سومین اتفاق مهم در حوزه نظام های پرداخت را مهاجرت کارت های بانکی مغناطیسی به کارت های بانکی هوشمند عنوان کرد و گفت: این کارت ها علاوه بر ارتقای سطح امنیت، امکان پرداخت همراه امن را در جامعه فراهم می کنند که این موضوع تحول مهمی است و به تدریج مسیر برای انتقال از کارت های مغناطیسی به کارت های هوشمند باز می شود.
وی افزود: خوشبختانه در داخل کشور این تکنولوزی بومی سازی شده است و مطمئنم که تحولات خوبی را در عرصه تجارت فراهم خواهد کرد.
همتی با اشاره به ایجاد پلتفرم برای بلاک چین ها گفت: پلت فرمی که ایجاد شده در واقع به کاربران کسب و کارها، بانک ها و تمامی کسانی قصد دارند در این زمینه فعالیت کنند، اجازه می دهد محصولات مبتنی بر زنجیره بلوک خود را توسعه دهند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :