آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 253051
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1397 11:23
تعداد بازدید : 55

رقابت 146 بازی در هشتمین جشنواره بازی های ویدیویی ایران

146 بازی برای رقابت در هشتمین جشنواره بازی های ویدیویی ایران ثبت نام کردند.
undefined
آی​تی​من - با پایان یافتن ثبت​نام در هشتمین جشنواره بازی​های ویدیویی ایران آمار و ارقام ثبت​نام کنندگان اعلام شد. پیش​بینی می​شد امسال جشنواره با کاهش شرکت​کنندگان روبرو شود چرا که شورای سیاست​گذاری این رویداد شرط کرده بود تنها بازی​هایی که در یک مارکت رسمی منتشر شده باشند، امکان ثبت​نام دارند. اما پس از دو بار تمدید مهلت ثبت​نام، که بار دوم آن اتفاقی غیرمعمول برای این جشنواره بود، تعداد بازی​های ثبت​نامی به عدد قابل توجه 146 عدد رسید.
براساس اعلام دبیرخانه هشتمین جشنواره بازی​های ویدیویی ایران، پس از دو بار تمدید مهلت ثبت​نام، در نهایت 146 بازی برای رقابت در این جشنواره ثبت​نام کردند.
براساس این گزارش از میان 146 بازی رسیده، 111 بازی شامل بازی​های جدید منتشر شده در سال جاری می​شوند که برای بردن جوایز جشنواره در بخش اصلی، به ویژه جایزه صد میلیونی بهترین بازی سال، با هم به رقابت می​پردازند. 
در بخش موردانتظارترین بازی که امسال به جشنواره اضافه شده است نیز 27 بازی شرکت کرده​اند. در این بخش مردم با تماشای تریلر بازی​هایی که قرار است در آینده عرضه شوند، جذاب​ترین و موردانتظارترین پروژه را انتخاب می​کنند. بهترین به​روزرسانی نیز، دیگر جایزه​ای است که در این دوره برای نخستین بار به جشنواره افزوده شده است. در این بخش بازی​هایی که در گذشته منتشر شده و اخیرا یک به روزرسانی بزرگ داشته​اند امکان رقابت خواهند داشت. 8 بازی نیز برای حضور در این بخش ثبت​نام کرده​اند.
از مجموع این 146 بازی، 124 بازی روی سیستم عامل اندروید، 3 بازی روی سیستم عامل iOS و 19 بازی ویژه رایانه​های شخصی است. 
از نظر تعدد نیز حدود نیمی از آثار یعنی 74 اثر از استان تهران ارسال شده است. ژانر تفننی نیز با 33 بازی، بیشترین ارسالی را داشته است. برای اطلاعات بیشتر درباره هشتمین جشنواره بازی​های ویدیویی ایران می​توانید به سایت این رویداد به نشانی 
irangamefestival.ir مراجعه کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :