آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 253095
تاریخ انتشار : 16 بهمن 1397 11:35
تعداد بازدید : 95

داوران هشتمین جشنواره بازی های ویدیویی معرفی شدند

با برگزاری جلسه معارفه ای، 13 داور هشتمین جشنواره بازی های ویدیویی ایران معرفی شدند تا فرایند داوری به طور رسمی آغاز شود.
undefined
فناوران - داوری در جشنواره امسال از اهمیت و حساسیت زیادی برخوردار است چرا که جوایز این رویداد از 45 میلیون تومان به 360 میلیون و جوایز بهترین بازی سال از 10 میلیون به 100 میلیون تومان افزایش یافته است.
براساس این گزارش داوران بهترین بازی و بهترین دستاوردهای هشتمین جشنواره بازی​های ویدیویی ایران در 6 بخش فنی، هنری، طراحی، رسانه، موسیقی و تولید معرفی شدند. برای نخستین بار است که در این جشنواره، شورای سیاست​گذاری تشکیل شده و داوران از سوی این شورا انتخاب می​شوند.
بر این اساس در بخش فنی، فرزام ملک آرا، یاسر ژیان و امیر بادامچی، در بخش هنری فراز شانیار، محمد نجفی و سعید جلابی و در بخش موسیقی اشکان بختیاری به داوری خواهند پرداخت.
در داوری بخش طراحی نیز محمد زهتابی، حمید سعیدی و وهاب احمدوند، در بخش رسانه آرش حکیمی و کسری کریمی​طار و در بخش تولید نیز حسن مهدی اصل حضور دارند.
محمد حاجی میرزایی دبیر هشتمین جشنواره بازی​های ویدیویی ایران در جلسه معارفه داوران گفت: 13 داور منتخب جشنواره به انتخاب بهترین بازی سال و بهترین دستاوردها می​پردازند و برندگان جوایز بهترین ژانر، از سوی آکادمی داوران شامل برندگان جوایز سه سال اخیر جشنواره و روزنامه​نگاران حوزه بازی، انتخاب می​شوند. وی درباره فرایند انتخاب داوران توضیح داد: هر یک از اعضای شورای سیاست​گذاری افرادی را برای حضور در هیات داوران پیشنهاد کرده و سپس بین اعضا رای​گیری شد و در نهایت به این فهرست 13 نفره رسیدند. یکی از شروط اصلی حضور در این فهرست هم این بود که داوران خودشان چه به عنوان سازنده و چه به عنوان ناشر، بازی در جشنواره امسال نداشته باشند.
حاجی میرزایی با بیان این که بنیاد ملی بازی​های رایانه​ای به مانند دوره​های گذشته هیچ دخالتی در فرایند داوری و انتخاب بهترین بازی نخواهد داشت گفت: 146 بازی به جشنواره ارسال شده و بازی​هایی که به طور کامل از روی یک اثر خارجی کپی شده باشند و یا صرفا با تغییر نام نسبت به نسخه قبلی، قصد حضور در جشنواره را داشته باشند با نظر هیات داوران حذف خواهند شد.
براساس این گزارش قرار است بهترین بازی​های سال در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره بازی​های ویدیویی ایران در نیمه دوم اسفند معرفی شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :