آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 253136
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1397 11:51
تعداد بازدید : 58

تجهیز 23 هزار تاکسی تهرانی به پرداخت الکترونیکی

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه 33 هزار تاکسی خطی فعال داریم، گفت: بیش از 23 هزار تاکسی خطی فعال مجهز به پرداخت الکترونیکی شده است و شهروندان می توانند از طریق موبایل کرایه تاکسی را پرداخت کنند.
undefined
آی​تی​من - بحث پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی​ها به موضوعی پرمناقشه در دو سال گذشته در تهران بدل شده و استارتاپ​های مختلفی برای حل این مشکل پاپیش گذاشته اما هنوز موفق نشده​اند.
با این حال علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در گفت​وگو با فارس ادعا می​کند 60 درصد از تاکسی​های تهران مجهز به پرداخت الکترونیکی شده​اند.
وی گفت: زیرساخت​ها را فراهم کرده​ایم تا کنون سه شرکت اپلیکیشن​های خود را راه​اندازی کرده است و همچنین 15 تا 20 شرکت کوچک و بزرگ هم در این زمینه مجوز دریافت کرده​اند.
وی با بیان اینکه 33 هزار تاکسی خطی فعال داریم، گفت: بیش از 23 هزار تاکسی خطی فعال مجهز به پرداخت الکترونیکی شده است و شهروندان می​توانند از طریق موبایل خود کرایه تاکسی را پرداخت کنند.
به گفته قنادان، ​این مدل بیشتر در تاکسی​های خطی کاربرد دارد و در سایر تاکسی​ها متفاوت است.
به گفته مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در حال حاضر بیشترین پرداخت​های الکترونیک تاکسی در نقاط مرکزی، غرب و شمال است البته  جوازی که صادر کرده​ایم برای کل تهران است و بر اساس نیاز و استقبال شهروندان این اپلیکیشن راه​اندازی شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :