آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 253244
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1397 10:19
تعداد بازدید : 53

گوشی جدیدی که قابلیت تشخیص عمق دارد

اگرچه بخش موبایل ال جی همچنان با کاهش اقبال جهانی و در نتیجه تداوم ضرر و زیان مواجه است، اما این شرکت کره ای در آخرین اخبار ارسالی به رسانه ها مدعی شده که در کنگره جهانی موبایل که هفته آینده در بارسلون برگزار می شود، از گوشی جدیدش با پشتیبانی از فناوری تشخیص عمق (Time–of–Flight) رونمایی می کند.
undefined
فناوران- ال​جی در این گوشی از تراشه سنسور تصویر REAL3  شرکت Infineon  بهره می​برد که نقش مهمی در دوربین جلویی G8 ThinQ خواهد داشت.
در این فناوری الگوریتم​های پردازش سه​بعدی (مجموعه​ای از داده​ها در فضای سه​بعدی که توسط اسکن سه​بعدی تولید شده​اند)، قابلیت​های جدیدی از دوربین جلو را ارایه می​کند.
در حالی که سایر فناوری​های سه​بعدی از الگوریتم​های پیچیده برای محاسبه فاصله جسم از لنز دوربین استفاده می​کنند، تراشه سنسور تصویر TOF، با گرفتن نور مادون قرمز ساطع شده از سوژه، اندازه​گیری​های دقیق​تری ارائه می​دهد. 
این شرکت همچنین مدعی شده به علت سرعت پاسخ سریع این فناوری،ToF به طور گسترده​ای در روش​های مختلف احراز هویت بیومتریک مانند تشخیص چهره استفاده می​شود. به علاوه با توجه به اینکه ToF اشیاء را در فضای سه​بعدی مشاهده می​کند و تحت تاثیر منابع نور خارجی قرار نمی​گیرد، نرخ تشخیص مناسب در محیط داخلی و خارجی دارد، و برای اجرای واقعیت افزوده (AR) و برنامه​های کاربردی واقعیت مجازی (VR) مناسب است.
شرکت Infineon به عنوان تولیدکننده تراشه​های نیمه هادی جهان، برای دانش فنی خود در ساخت حسگر نیز شناخته شده است. این سازنده چیپست آلمانی​تبار، در زمینه برنامه​های امنیتی خودرو، مدیریت انرژی و دیجیتال فعال است. این شرکت فناوری ToF را در LG G8 ThinQ توسعه داده که برای استفاده در گوشی​های هوشمند و همچنین دستگاه​های میان رده در نظر گرفته شده است.
رئیس استراتژی محصول در شرکت ال​جی می​گوید: با توجه به هدف ال​جی، ما جدیدترین پرچم​دار خود را با فناوری ToF عرضه کرده​ایم تا یک سیستم احراز هویت منحصر به فرد و امن بدون به خطر انداختن قابلیت​های دیگر دوربین ارائه دهیم، گوشی G8 ThinQ ال​جی با قابلیت ToF انتخاب مناسبی برای کاربرانی است که در جستجوی یک گوشی هوشمند با دوربین مناسب هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :